Tropikalna burza Elsa: uważaj na jej ewolucję

Tormenta tropical Elsa: atentos a su evolución

Powodzie przybrzeżne na nisko położonych terenach i korzyści płynące z 14 zapór w prowincji z wypełnieniem 52,50% mogą być głównymi skutkami burzy tropikalnej Elsa, gdzie spodziewane są ulewne deszcze, od 75 do 150 milimetrów (mm) w ciągu jednego dnia, modele prognostyczne mówią o zjawisku normalnym do godziny ósmej wieczorem.

Yancel Gómez Zamora, szef zespołu prognozy w prowincjonalnym centrum meteorologicznym, powiedział Radzie Obrony na tym poziomie, że Elsa zmieniła kurs w kierunku środkowej Kuby z powodu erozji basenu nad antycyklonem. Oprócz swojej słabości w ostatnich godzinach, aż zamieniła się w tropikalną burzę. Maksymalna prędkość wiatrów trwałych wynosi obecnie 110 kilometrów (km) na godzinę, ciśnienie 998 hektopaskali (hPa), a prędkość translacyjna spadła do 37 kilometrów na godzinę na północny zachód.

Gomez Zamora zauważył, że około godziny 20.30 do systemu wszedł samolot zwiadowczy, aby zebrać więcej danych, choć większość oczekiwań wskazuje, że przeleci przez okolice Cabo Cruz w Granmie.

Gubernator Ricardo Concepcion Rodriguez wezwał nas, byśmy nie tracili czujności wobec rozwoju Elsy. „Możemy zmienić scenę w ciągu najbliższych kilku godzin, co wymaga pozostania przygotowanym i ustalenia priorytetów zespołów prądotwórczych w co najmniej 9 centrach izolacji dla pozytywów i podejrzanych”.

Concepcion Rodriguez polecił zbadanie dystrybucji paliwa do tych grup, reorganizację tych dostępnych na Terytorium i ich gwarancję w źródle zaopatrzenia Waterloo w stolicy.

Mając na uwadze bliskość Elsy, namawiał mieszkańców do jak najszybszego zakupu podstawowego koszyka, którego sieć winiarni będzie otwarta przez cały weekend i wezwał do szybkiego zbioru produktów rolnych, takich jak banany.

Podobnie napięta sytuacja epidemiologiczna na tym terytorium wymaga dalszych ograniczeń w przemieszczaniu się pracowników do Hawany i Specjalnej Strefy Rozwoju Mariel.

Gladys Martinez Verdesia, członkini Biura Politycznego i pierwsza sekretarz partii na tym terytorium, wezwała do większej racjonalności w punktach kontrolnych przed transportem karetek pogotowia, lekarstw i innych niezbędnych artykułów. Podobnie nie będzie żadnych ograniczeń dla pojazdów ciężarowych z odpowiednim zezwoleniem.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *