Tropikalna burza Franklin utworzyła się we wschodniej części Morza Karaibskiego – Televisión Avileña

Tropikalna burza Franklin utworzyła się we wschodniej części Morza Karaibskiego – Televisión Avileña

Centrum Prognoz Instytutu Meteorologii (Insmet) poinformowało, że w niedzielę obszar niskiego ciśnienia położony we wschodniej części Morza Karaibskiego uporządkował się i stał się burzą tropikalną Franklin.

Zgodnie z zaleceniem dotyczącym cyklonu tropikalnego nr. 1, wydanego o 18:00, Franklin ma maksymalne utrzymujące się wiatry o prędkości 75 km/h, z silniejszymi podmuchami i centralnym ciśnieniem 1002 hektopaskali (hPa).

O godzinie 6 po południu centralny region burzy tropikalnej Franklin oszacowano na 14,7 stopnia szerokości geograficznej północnej i 67,3 stopnia długości geograficznej zachodniej, czyli około 490 kilometrów na wschód-południowy wschód od Santo Domingo na Dominikanie. Porusza się po bliskim torze z zachodu na północny zachód z prędkością 22 kilometrów na godzinę.

W ciągu następnych 12 do 24 godzin Franklin utrzyma podobny kurs i szybkość tłumaczenia, zyskując większą organizację i siłę, zanim skręci na północ nad środkowym Morzem Karaibskim, ruch, który zbliży go do Hispanioli w środę.

Centrum Prognoz Instytutu Meteorologicznego ściśle monitoruje ewolucję i przyszły przebieg tego tropikalnego organizmu.

Ostrzeżenie przed nadchodzącym cyklonem tropikalnym zostanie wydane dla tego organizmu o 6 rano w poniedziałek.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *