Trump powtarza słowne ataki na republikańskiego senatora USA – Prensa Latinę

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Niedawne ataki werbalne miały miejsce wczoraj wieczorem podczas przemówienia, które były prezydent wygłosił członkom Komitetu Narodowego Republikanów w jego rezydencji w Maralago na Florydzie.

Według Trumpa, który określił McConnella jako idiotę, senator mógł zrobić więcej, aby zniweczyć wynik wyborów wygrany przez demokratę Joe Bidena, prezydenta Stanów Zjednoczonych od 20 stycznia.

Doniesienia prasowe wskazywały, że Trump i McConnell byli otwarcie sprzymierzeni przez cztery lata pierwszej administracji, a ustawodawca sprzeciwił się dwóm procesom politycznym przeciwko byłemu prezydentowi.

Jednak post ujawnił, The Hill, że ich stosunki zepsuły się w ciągu kilku tygodni po wyborach, a McConnell wezwał senatorów, aby nie sprzeciwiali się zatwierdzeniu tego procesu.

W lutym przełom był ewidentny, gdy Trump stwierdził, że ustawodawca to twardy, pracowity i poważny polityk, i że „jeśli republikanie w Senacie zostaną z nim, to już nie wygrają”.

Były prezydent podkreślił, że senator nigdy nie zrobi tego, co jest konieczne lub właściwe dla naszego kraju.

McConnell obwinił Trumpa za atak z 6 stycznia na zwolenników ówczesnej głowy państwa na Kapitolu, aby zapobiec zatwierdzeniu wyników wyborów, co było kontrowersyjnym wydarzeniem, w którym zginęło pięć osób.

Powiedział przy tej okazji: „Nie ma wątpliwości, nie ma wątpliwości, że prezydent Trump jest w praktyce i moralnie odpowiedzialny za sprowokowanie tego wydarzenia”.

jcm / dsa

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *