Trwa wojna między Polską a Unią Europejską, w której pozycja kraju jest wyraźnym wyzwaniem dla europejskiego wymiaru sprawiedliwości

Wymiana ognia i ciężkiego ostrzału artyleryjskiego między Unią Europejską a Polską, która pozostaje niewzruszona na swojej pozycji. „Nie mamy problemów z praworządnością, ale niektóre kraje nie rozumieją naszych (sądowych) reform” – powiedział premier Mateusz Morawiecki, więc jego rząd nie wycofał się od 7 października, kiedy to jego Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niektóre unijne przepisy naruszają jego przepisy.

Decyzja, która zamrozi Twoje pieniądze. 60% polskich inwestycji jest uzależnionych od funduszy europejskich. Jak Polska zmieni swoją gospodarkę? Hector Sanchez Margalef, badacz z Centrum Spraw Międzynarodowych w Barcelonie, zauważył, że w tym tygodniu walka była zacięta, z niewielkim miejscem na ruch, wszyscy grali w swoje karty.

Polska, przy sprzeciwie opinii publicznej, Spróbuj wycofać się z nacjonalizmu Zdobywać obserwujących i rozmawiać o szantażu. Na pierwszym planie UE znajduje się prawie naprzeciwko lin. „Parlament Europejski poinformował Komisję Europejską, że będzie go krytykować za bezczynność i sprawa ta została rozwiązana” – zauważył Sanchez-Margalv. W UE i poza nią potrzebna jest już zdecydowana reakcja.

„Unia Europejska musi pilnie podjąć wszelkie możliwe środki prawne, polityczne i ekonomiczne” – powiedziała Maribel Tellado, członkini Amnesty International. Pamiętają też o naruszeniu innych praw, takich jak aborcja, którą polski Trybunał Konstytucyjny wymazał jednym pociągnięciem pióra. „Aborcja uznana za niekonstytucyjną W przypadkach poważnych wad rozwojowych płodu lub chorób płodu niezgodnych z życiem” – potępił Tilado.

Minął rok, a efekty były druzgocące. „FEDERA (Federacja Kobiet i Planowania Rodziny), polska organizacja, poinformowała, że ​​w ciągu 11 miesięcy od orzeczenia Liczba zapytań, które otrzymałem, potroiła się”.Lamentowała Maribel Tillado. W związku z tym kobiety ponoszą koszty, które mogą teraz rozciągać się na całe rządy prawa.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *