Trwają zmiany w ukraińskim kierownictwie wojskowym: Wołodymyr Zełenski mianował czterech nowych dowódców

Trwają zmiany w ukraińskim kierownictwie wojskowym: Wołodymyr Zełenski mianował czterech nowych dowódców
Wołodymyr Zełenski dokonał głębokich zmian w ukraińskim kierownictwie wojskowym (Służba Prasowa Prezydenta Ukrainy/Materiał za pośrednictwem Reuters)

Wołodymyr Zełenski Dziś, w niedzielę, nastąpiła kontynuacja zmian w kierownictwie wojskowym, wraz z mianowaniem płk Czterech nowych liderów Na czele wojsk lądowych, sił obrony terytorialnej, sił połączonych i sił powietrzno-desantowych.

Odpowiednie dekrety prezydent Ukrainy podpisał w niedzielę, po mianowaniu poprzedniego dnia nowego szefa Sztabu Generalnego. Anatolij BargielewiczPowołanie swoich zastępców i nowego Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych, Oleksandr Sirski.

Nowym dowódcą Wojsk Lądowych, które do tej pory zajmował Serski, został generał porucznik Oleksandr Pawlukwiceminister obrony od lutego 2023 r. i były szef Administracji Wojskowej obwodu kijowskiego.

Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej jest Oddział Generalny Igor BłagotaJak podaje gazeta, wcześniej dowodził Oddzielną Brygadą Prezydencką i stał na czele Południowego Dowództwa Gwardii Narodowej w Odessie. Niepodległy Kijów.

Z kolei szefem Ukraińskich Sił Powietrznodesantowych jest bryg Igor SkibiukObecnie pełni tę funkcję i ma doświadczenie w dowodzeniu 80. Brygadą Powietrzno-Szturmową.

Wreszcie połączonymi siłami poprowadzi zespół Jurij Sudolbyły szef Ukraińskiego Korpusu Piechoty Morskiej.

Nominacje te wpisują się w restrukturyzację ukraińskiego kierownictwa wojskowego, która rozpoczęła się od dymisji Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy w ubiegły czwartek. Walery Założyzny.

W sobotę Zełenski cały dzień spędził na spotkaniach z nowym kierownictwem wojskowym w celu mianowania dowódców z doświadczeniem bojowym, którzy mieliby kierować różnymi obszarami odpowiedzialności.

W szczególności mianował przywódców na czele Systemy bezzałogowe i rozwój dronów; innowacje w komponentach technologicznych i systemach walki; Usługi logistyczne; szkolenie żołnierzy; Praca operacyjna, planowanie i zarządzanie personelem wojskowym.

W piątek głowa państwa podczas uroczystej ceremonii, w której uczestniczył także Serski, przyznał Założyńskiemu tytuł Bohatera Ukrainy.

„W związku z jego wyjątkowymi osobistymi zasługami w obronie suwerenności państwowej i integralności terytorialnej Ukrainy oraz za bezinteresowną służbę narodowi Ukrainy dekretem nadającym tytuł „ Bohatera Ukrainy przyznając mu Order Złotej Gwiazdy „Do generała Walerego Fiodorowicza Załużnego” – głosił dekret Zełenskiego.

Po odebraniu nagrody, w obecności innych laureatów, Założny emocjonalnie uściskał Zełenskiego, który powtórzył po uścisku dłoni, zanim ponownie usiadł.

Po niedawnych zmianach w ukraińskim kierownictwie wojskowym Zełenski stwierdził, że aby zatrzymać rosyjski atak, konieczne jest dostosowanie strategii wojennej (Europe Press/Contact/POL/Ukrainian Presidency)

Na nagraniu wideo z wydarzenia opublikowanym przez prezydenta Ukrainy na jego kanale w Telegramie również Serski siedzi w pierwszym rzędzie podczas ceremonii.

Generał Założny jest bardzo popularny i szanowany na UkrainieTym samym jego dymisja – o której krążyły plotki od ponad tygodnia – wzbudziła obawy przed możliwym odzewem ze strony wojska i społeczeństwa ukraińskiego.

Na kilka miesięcy przed zastąpieniem generała Założny i Zełenski kilkakrotnie publicznie wyrażali sprzeczne stanowiska.

Pojednawcze stanowisko Załoznego po ogłoszeniu swojego odejścia w ubiegły czwartek budzi istniejące na Ukrainie obawy dotyczące bolesnego odejścia wojskowego, który zaakceptował decyzję Zełenskiego o zaproszeniu go do wyjazdu. Przystosowanie się do nowych realiów wojennych.

(Na podstawie informacji z EFE)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *