Trybuna Hawana

Reprezentację Kuby na V World Classic przyjął w czwartek na Stadionie Ameryki Łacińskiej w Hawanie prezydent Miguel Diaz-Canel, podczas którego dokonał wymiany zawodników i sztabu szkoleniowego kadry narodowej.

Kuba weźmie udział w V World Classic, zaplanowanym na 8-21 marca, jako część grupy A z siedzibą w chińskim Tajpej.

Dziś kubańska drużyna na V World Classic powitała wizytę prezydenta kraju, Miguela Diaz-Canela, na stadionie latynoamerykańskim w Hawanie.

W tweecie opublikowanym na Twitterze przez kubańskiego wicepremiera Jorge Luisa Perdomo jest kilka zdjęć, na których Diaz-Canel wymienia zawodników i sztab szkoleniowy reprezentacji.

W notatce stwierdza się, że prezydent Republiki Miguel Diaz-Canel Bermúdez spotyka się teraz z członkami kubańskiej drużyny baseballowej, która weźmie udział w World Classic 2023.

Kuba weźmie udział w V World Classic, zaplanowanym na 8-21 marca, jako część grupy A z siedzibą w chińskim Tajpej..

Ich rywalami w pierwszej fazie będą kolejno Holandia, Włochy, Panama i gospodarze.

Na World Series 2023 kubański zespół składał się z wielu aktywnych graczy w Major League Baseball, co jest kamieniem milowym, który wyznacza przed i po historii baseballu.

Ponadto lista antyli zawiera aktywnych graczy w elitarnych ligach w Japonii, Meksyku i Republice Dominikany, a także podstawową grupę graczy z krajowego turnieju.

Najlepszy występ Kuby w tych światowych imprezach sięga pierwszej edycji, w 2006 roku, kiedy dotarła do Wielkiego Finału, po czym przegrała z Japonią w meczu antologicznym, rozstrzygniętym na koniec gry.

Po tym występie Największy z Antyli nigdy więcej nie stanął na podium.

(pochodzą z prasa łacińska)

inne informacje:

Z balkonu Trybuny: w przeddzień pierwszego meczu

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *