Trybuna w Hawanie

Trybuna w Hawanie

W złożonym kontekście międzynarodowym w związku z pogłębiającymi się problemami dotykającymi ludzkość odbędzie się szczyt Grupy 77 i Chin, który spotka się w stolicy w dniach 15 i 16 bieżącego miesiąca. Pod hasłem „Aktualne wyzwania rozwojowe: rola nauki, technologii i innowacji”.

W swoim najnowszym cotygodniowym podsumowaniu Centrum Międzynarodowych Badań Ekonomicznych (CIEM) odnotowuje rozwój wydarzeń związanych z kryzysem gospodarczym i społecznym oraz napięcia stojące przed planetą, na której obok bezrobocia i innego zła utrzymują się hegemoniczne interesy mocarstw imperialnych. Przeważyć.

Kubański establishment akademicki przytacza wśród międzynarodowych wydarzeń informacyjnych ogłoszenie „innowacyjnego” czteroletniego sojuszu między Międzyamerykańskim Bankiem Rozwoju (IDB) a Bankiem Światowym w celu przyciągnięcia większej liczby inwestycji sektora prywatnego do regionu.

Według agencji prezesi Islamskiego Banku Rozwoju i Banku Światowego, Ilan Goldwagen i Ajay Banga, podpisali protokół ustaleń mający na celu promowanie wylesiania netto w regionie Amazonii, wzmocnienie odporności regionu Karaibów na klęski żywiołowe i ograniczenie przepaść cyfrowa. Ameryka Łacińska i Karaiby.

Tymczasem brazylijska gospodarka wzrosła o 0,9 procent (%) w ciągu trzech miesięcy poprzedzających czerwiec powyżej oczekiwań, przy dobrych usługach i rosnącej produkcji przemysłowej, podał Brazylijski Instytut Geografii i Statystyki (IBGE). Centrum Światowych Badań Ekonomicznych.

Podobnie Santiago Rojas, współzałożyciel i dyrektor zarządzający firmy Cube Ventures zajmującej się kapitałem wysokiego ryzyka, skomentował, że w obliczu wojny na Ukrainie i napięć między Chinami a Stanami Zjednoczonymi możliwości eksportowe spadły, zamieniając Amerykę Łacińską w raj dla globalnego wzrostu dla obcokrajowców . inwestycja.

Kolejnym ważnym wydarzeniem ostatnich dni, zdaniem CIEM, jest wzrost stopy bezrobocia w USA i spowolnienie wzrostu płac w sierpniu, mimo że gospodarka dodała więcej miejsc pracy niż oczekiwano, jak podaje Departament Pracy USA. naród.

Również w Niemczech w tym miesiącu stopa bezrobocia wzrosła bardziej niż oczekiwano, pokazując pierwsze pęknięcia na dotychczas bardzo opornym rynku pracy; W tym sensie Federalny Urząd Pracy podał, że liczba bezrobotnych wzrosła o 18 000 osób w liczbach wyrównanych sezonowo.

Dziś ogłoszono, że w 2022 roku stopa inflacji w Japonii wzrośnie o 2,3% w stosunku do roku poprzedniego, w szczególności wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI), z wyłączeniem artykułów świeżej żywności, i w tej kwestii Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komunikacji potwierdziły, że jest to najwyższy roczny wzrost tego wskaźnika od 1991 roku.

Biuletyn CIEM zawiera także skargę chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, że Stany Zjednoczone wykorzystują aparat państwowy w imię konkurencji do tłumienia i tłumienia kraju azjatyckiego całą siłą rządową i we wszystkich wymiarach.

Według chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wojny celne, wojny handlowe, naukowe i technologiczne oraz wojny chipowe nie są konkurencją, ale raczej myśleniem o sumie zerowej w okresie zimnej wojny.

Tymczasem rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w Moskwie, że Rosja zajmuje bardzo odpowiedzialne stanowisko w zaopatrywaniu krajów afrykańskich w żywność, nawiązując do zapowiedzi prezydenta Władimira Putina na szczycie rosyjsko-afrykańskim, że dostarczy od 25 000 do 50 000 ton żywności dla… Kraje afrykańskie. Darmowe pigułki dla krajów tego kontynentu, a tak napisano w cotygodniowym podsumowaniu CIEM.

Szefowie państw i rządów oraz organizacje międzynarodowe, takie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, potwierdzili swoją obecność na szczycie G77-Chiny w Hawanie.

W związku z tym prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel powiedział, że to wydarzenie pomoże porozmawiać o niedostępnym dostępie naukowym i technologicznym dużej części ludzkości, co wzmacnia niesprawiedliwy system i pogłębia marginalizację społeczną, gospodarczą i naukowo-techniczną. Wiele krajów, a w nich, z poważnymi konsekwencjami dla krajów Południa.

(pochodzi z ACN)

Zobacz też:

G77 plus prognozy dla Chin

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *