Trynidad i Tobago znajduje się w stanie wyjątkowym z powodu wycieku ropy z tajemniczego statku

Trynidad i Tobago znajduje się w stanie wyjątkowym z powodu wycieku ropy z tajemniczego statku

Wyciek ropy spowodowany przez tajemniczy statek, który 7 lutego osiadł na wodach Trynidadu i Tobago, rozprzestrzenił się wzdłuż około 15 kilometrów wybrzeża w chwili, gdy kraj spodziewa się powitać tysiące turystów w środku sezonu karnawałowego.

Pierwsza sekretarz Izby Zgromadzenia Tobago Farley Augustine powiedziała reporterom, że ucierpiało co najmniej 15 kilometrów wybrzeża, a od czwartku 1000 wolontariuszy pomaga w sprzątaniu zapowiadanego wycieku. nagły wypadek.

Urzędnik powiedział: „Pójdziemy na trzeci poziom, (…) Wszystko wskazuje na to, że zmierzamy w tym kierunku”, odnosząc się do poziomu awaryjnego spowodowanego natarciem miejsca, które pochodziło z wnętrza łodzi.

Agencja Zarządzania Kryzysowego Tobago (TEMA) opublikowała zdjęcia ochotników w białych garniturach próbujących usunąć część ropy pokrywającej plaże.

Władze nie ustaliły pochodzenia statku Gulfstream, który pływał pod nieznaną banderą, a jego załoga nie wykonywała wezwań pomocy i statku nie odnaleziono.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Wyspiarska Agencja Zarządzania Kryzysowego (TEMA) stwierdziła, że ​​na pokładzie Gulfstreama, którego ładunek składał się początkowo z piasku i drewna, nie było żadnych oznak życia.

Augustine dodał, że w sobotę nurkowie będą próbowali załatać wyciek.

Łódź, która wywróciła się u wybrzeży sztucznego parku ekologicznego Cove w południowym Tobago, została wyrzucona na brzeg przez prądy.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Augustyn wskazał, że członkowie Organizacji Narodów Zjednoczonych zwrócili się z prośbą o pomoc, zaznaczając jednocześnie, że są gotowi otrzymać pomoc od innych krajów.

Rząd stwierdził: „Wszystkie wysiłki Straży Przybrzeżnej mają obecnie na celu powstrzymanie wycieku ropy… i minie trochę czasu, zanim przeanalizujemy źródło statku, skąd przybył i dokąd zmierzał”. źródło.

Minister rządu Stuart Young i Rohan Sinanan z głównej wyspy Trynidad udali się w piątek do Tobago, aby sprawdzić sytuację.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

„Nadal oferujemy naszą pomoc i wszelką pomoc, jaką możemy zapewnić” – podkreślił Young.

Agencja Zarządzania Środowiskiem stwierdziła uszkodzenia raf koralowych i plaż wybrzeża Atlantyku w przeddzień karnawału, który jest niezwykle ważny dla tej bliźniaczej wyspy Trynidad, która żyje z turystyki.

„Obecny wyciek u wybrzeży Tobago nie tylko zagraża cennym ekosystemom morskim wyspy i źródłom utrzymania wielu małych przedsiębiorstw, ale także uwydatnia ogromne luki w zakresie bezpieczeństwa na naszych granicach” – powiedział poseł opozycji Dave Tanko.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Tanko powiedział, że organizatorzy wycieczek poniosą ogromne straty w czasie, gdy małe firmy zwykle generują zyski w szczytowym okresie karnawału. „Ta szansa została im okrutnie odebrana” – ubolewał.

Tradycyjny karnawał dla dzieci w Scarborough, stolicy Tobago, został odwołany, ponieważ wyciek ropy dotarł do wybrzeża.

Dotknęło to wiele kurortów i hoteli w Tobago, w tym państwowy hotel Magdalena Grand. W niedzielę do Scarborough zawinie statek wycieczkowy przewożący 3000 pasażerów.

Jeden z największych incydentów wycieku ropy w historii kraju miał miejsce 19 lipca 1979 r. po zderzeniu dwóch tankowców, jednego przewożącego 276 000 ton ropy naftowej, a drugiego 200 000 ton, na Morzu Karaibskim u wybrzeży wyspy Tobago.

str/mbj/jt/db

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *