Trzecia lista głównych tematów dnia od Prensa Latina

Trzecia lista głównych tematów dnia od Prensa Latina

Redaktor: Louis Milian

Kuba: Premier weźmie udział w szczycie rządowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Kubański premier Manuel Marrero weźmie udział w Światowym Szczycie Rządu, który odbędzie się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 12–14 lutego, poinformowało dziś kubańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Kuba: Podkreślenie żądania ONZ zaprzestania stosowania amerykańskich środków przymusu

Minister spraw zagranicznych Kuby Bruno Rodriguez podkreślił dziś żądanie Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby Stany Zjednoczone zaprzestały podejmowania takich środków, jak jednostronne wyznaczanie krajów jako państw sponsorujących terroryzm.

Kuba: Na Konferencji Edukacyjnej podpisano ponad 100 porozumień

Jak podali dziś organizatorzy, podczas 14. Międzynarodowej Konferencji Akademickie Szkolnictwo Wyższe 2024 podpisano ponad sto porozumień.

USA: Wątpliwości w Sądzie Najwyższym w sprawie Trumpa

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wyraził dziś pewne wątpliwości co do decyzji Kolorado o usunięciu byłego prezydenta Donalda Trumpa z głównego głosowania za próbę unieważnienia wyborów w 2020 roku.

Organizacja Narodów Zjednoczonych: Guterres uważa kryzys w Gazie za największą frustrację dla pokoju

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, António Guterres, uznał dziś kryzys w Gazie za swoją największą frustrację, upierając się przy swoim żądaniu zawieszenia broni i przybycia większej pomocy.

Karaiby: Trynidad i Tobago w stanie pogotowia z powodu wycieku ropy

Agencja Zarządzania Kryzysowego Trynidadu i Tobago uruchomiła dziś pomarańczowy alarm i zmobilizowała swoje siły, aby szybko uprzątnąć ropę rozlaną ze statku, który wywrócił się u wybrzeży.

Gwatemala: Rząd powołał specjalną grupę ds. przeciwdziałania wymuszeniom

Prezydent Gwatemali Bernardo Arévalo i Minister Spraw Wewnętrznych Francisco Jiménez powołali dziś specjalną grupę ds. zwalczania haraczy, której celem jest zwalczanie tej plagi mającej poważne konsekwencje społeczne.

Panama: Kandydat na prezydenta Panamy wzywa do zmian w konstytucji

Przed wyborami powszechnymi w maju przyszłego roku kandydat na prezydenta Other Path Ricardo Lombana powiedział dziś, że usprawnienie systemu sądownictwa w Panamie potrzebne są głębokie zmiany w konstytucji.

Boliwia: W Boliwii podpisano porozumienie na rzecz ludności tubylczej

Dziś w Boliwii podpisano umowę o współpracy pomiędzy Funduszem Rozwoju Ludności Rdzennej Ameryki Łacińskiej i Karaibów a Narodowym Instytutem Języków i Cywilizacji Orientalnych we Francji.

Chile: Planują poprosić o pomoc w wyjaśnieniu wypadku, w którym zginęła Piñera

Chilijska prokuratura rozpatruje dziś wniosek o wsparcie międzynarodowe w dochodzeniu technicznym w sprawie helikoptera, który w tym tygodniu rozbił się na jeziorze Rancho i spowodował śmierć byłego prezydenta Sebastiána Piñery.

Ekwador: Prokuratura rozpoczyna śledztwo w sprawie morderstwa członka rady

Ekwadorska prokuratura wszczęła dziś śledztwo w sprawie morderstwa Diany Carneiro, radnej miasta Naranjal w prowincji Guayas, członkini ruchu Rewolucji Obywatelskiej (RC).

Peru: Proponują przeprowadzenie śledztwa parlamentarnego przeciwko Ministrowi Spraw Wewnętrznych

Polityczne i medialne oblężenie peruwiańskiego ministra spraw wewnętrznych Victora Torresa zostało dziś zaostrzone poprzez złożenie wniosku o przesłuchanie parlamentarne, które niesie ze sobą możliwość otwarcia drogi do jego nagany lub skutecznego odwołania.

Urugwaj: Rząd podejmuje kroki w celu zerwania stosunków z Wenezuelą

Urugwaj podjął kroki mające na celu skomplikowanie swoich stosunków z Wenezuelą, odwołując dziś swojego ambasadora w Caracas na konsultacje w świetle argumentów związanych z wenezuelskim systemem sądowniczym.

Wenezuela: Sprawozdawca ONZ ujawnia możliwości żywnościowe

Wiceprezes sektorowy ds. nauki, technologii, edukacji i zdrowia Gabriela Jiménez przedstawiła dziś specjalnemu sprawozdawcy ONZ ds. prawa do żywności Michaelowi Fakhriemu możliwości Wenezueli w zakresie żywności.

Francja: Francuski premier kompletuje swój rząd

Dziś francuski premier Gabriel Attal skompletował skład rządu po uzgodnieniu z prezydentem Emmanuelem Macronem, który składał się z 34 ministrów, ministrów delegowanych i sekretarzy stanu, w tym 18 kobiet.

Nauka: Lód na Antarktydzie Zachodniej – niepokojące ostrzeżenie

Dowody znalezione dzisiaj w rdzeniu lodowym o długości około 600 metrów stanowią niepokojące ostrzeżenie, że kry lodowe Antarktydy Zachodniej nagle i radykalnie skurczyły się około ośmiu tysięcy lat temu.

Piłka nożna: Val Al-Khelaifi jest zainteresowany usunięciem Paris Saint-Germain z Parc des Princes, nie ma nic na temat Mbappe

Dziś prezydent Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi wyraził zainteresowanie usunięciem klubu z Parc des Princes ze względu na niemożność jego zakupu i potwierdził, że przyszłość gwiazdy futbolu Kyliana Mbappe jest nadal nieokreślona. .

LL

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *