Trzecia lista tematów dla Prensa Latina Dzień

Redakcja: Mario Esquivel i Martha Sanchez

Kuba: Na COP26 w Glasgow Kuba wzywa do nowej architektury finansowej

Kuba wezwała dziś do stworzenia nowej, bardziej sprawiedliwej, przejrzystej i sprawiedliwej architektury finansowej, aby pomóc krajom rozwijającym się w łagodzeniu skutków zmian klimatycznych i dostosowywaniu się do nich.

Kuba: Rozpoczyna się wizyta parlamentu kubańskiego w Prowincji Centralnej

W celu pociągnięcia rządu tego terytorium do odpowiedzialności przed Parlamentem Kubańskim, dziś wizytę tutaj rozpoczęli przedstawiciele Stałych Komitetów Roboczych Zgromadzenia Narodowego Władzy Ludowej.

Kuba: Na Kubie rozpoczęła się druga faza procesu przeciwko COVID-19 dla pacjentów rekonwalescencji

Badanie kliniczne fazy II z immunomodulatorem Abdullah i kandydatem na szczepionkę Mambisa do rekonwalescencji z Covid-19 na Kubie, obejmujące osoby uczulone na tiomersal, rozpoczęło się tutaj dzisiaj.

Dominikana: Koalicja katariańska sprzeciwia się podwyżce cen energii elektrycznej na Dominikanie

Szef dominikańskiej partii Alianza País, Guillermo Moreno, sprzeciwił się dziś podwyżce taryf za energię elektryczną zarządzonej przez krajowy organ nadzoru energii elektrycznej (SIE).

Kostaryka: Kostaryka potwierdza swoje zaangażowanie w agendę klimatyczną na COP26

Prezydent Kostaryki Carlos Alvarado podkreślił dziś, że na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP26) mają oni możliwość powiązania agendy klimatycznej z różnorodnością biologiczną.

Argentyna: Evo Morales w Argentynie, aby zaprezentować książkę „Operacja Ratunek”

Były prezydent Boliwii Evo Morales przybył dziś do tej stolicy, gdzie zrealizuje obszerny program obejmujący współprezentację książki „Operacja ratunek”, poprzedzonej przez prezydenta Argentyny Alberto Fernandeza.

Argentyna: Macri prosi o zwolnienie w sprawie o szpiegostwo

Nie odpowiadając na pytania, były prezydent Argentyny Mauricio Macri wygłosił dziś oświadczenie i poprosił o wykluczenie w przypadku domniemanego szpiegostwa na rzecz krewnych 44 oficerów na łodzi podwodnej ARA San Juan.

Argentyna: Potępili atak byłego prezydenta Argentyny na kanał telewizyjny

Dziś posłowie i dziennikarze skrytykowali agresywną postawę byłego prezydenta Argentyny Mauricio Macri wobec C5N, po tym, jak odebrał dziennikarzowi mikrofon i rzucił nim o ziemię, wchodząc do sądu, by złożyć oświadczenie.

Kolumbia: Kolumbia domaga się zakończenia embarga nałożonego przez Stany Zjednoczone na Kubę

Postępowy sektor w Ameryce Łacińskiej i Europie domagał się dziś natychmiastowego zakończenia 60-letniego embarga gospodarczego, handlowego i finansowego nałożonego przez Stany Zjednoczone na Kubę.

Boliwia: Prezydent pochwalił strategię społeczną i produktywności Boliwii

Prezydent Boliwii Luis Ars podkreślił tu dzisiaj ekonomiczny, społeczny i produkcyjny model swojego rządu na rzecz klas ludowych, wspieranych przez najlepszą redystrybucję zasobów ekonomicznych.

Peru: Kontrowersje wokół interwencji wojskowej wspierającej policję w Peru

W Peru pojawiła się dziś nowa publiczna krytyka decyzji rządu o zezwoleniu na interwencję sił zbrojnych w celu wsparcia policji, ponieważ według oficjalnego argumentu przekroczyła ona ich przestępczość.

Polska: Polska wzywa przedstawiciela dyplomatycznego Białorusi

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało dziś białoruskiego chargé d’affairs Aleksandra Czesnowskiego do akcji, która przyczynia się do budowy straży granicznej na wspólnej granicy.

Wielka Brytania: Biedne kraje rozczarowane niewielkimi postępami na COP26

Kraje najsłabiej rozwinięte wyraziły dziś rozczarowanie dotychczasowymi postępami podczas odbywającego się tutaj szczytu klimatycznego (COP26).

Hiszpania: Madryt i sześć innych miejsc na cześć Ameryki Środkowej

Od 19 listopada ożywi Casa de America w Madrycie oraz sześć centrów kulturalnych w Kostaryce, Gwatemali, Salwadorze, Hondurasie, Nikaragui, Panamie i Ameryce Środkowej.

msm

Wszystkie te wiadomości i wiele innych można również znaleźć na naszej stronie internetowej www.prensa-latina.cu

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *