Turystyka miejska podwoi się w następnej dekadzie

The turystyka miejskajedno z działań najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19, praktycznie podwoi swój wpływ w następnej dekadzie, osiągając o 50% więcej niż szczyt odnotowany w 2019 r., zgodnie z wnioskami badania, które promował. Światowa Rada Podróży i Turystyki (wttc skrót w języku angielskim).

W latach 2022-2032 nastąpi największy wzrost podróży i turystyki Azja, Przy podwyżkach o 15 proc Hongkong; 13,1% w Bangkoki 13,8% w r Djakartazgodnie z badaniem Ekonomiczny wpływ miast.Wdrożony przez Visa dla WTTC przy współudziale 82 największych miast świata pod względem turystycznym.

Obecnie „ponad połowa populacji mieszka w miastach. Obejmuje to starożytne miasta, takie jak Ateny i Rzym, oraz megamiasta, takie jak Tokio” Szczegóły Julia Simpson, prezes i dyrektor generalny WTTCpodczas przeglądania raportu Rijadkapitał Królestwo Arabii SaudyjskiejGdzie odbyła się ostatnia edycja Światowego Szczytu tej organizacji.

Raport szacuje, że 10 z 82 analizowanych miast przekroczy w tym roku poziomy sprzed pandemii, biorąc pod uwagę wydatki międzynarodowych podróżnych i wkład sektora w ich gospodarkę.

Ad-Dauha, Stolica Kataru, w której odbywają się obecnie mistrzostwa świata w piłce nożnej, odnotuje wzrost o 21%, najwyższy w 2022 roku, w porównaniu do 2019 roku. Warszawa (Polska) z postępem 14% oraz China Tourism City Plaża SaniaWzrost o 10%.

Turystyka jest na dobrej drodze, aby ponownie stać się główną siłą napędową wzrostu gospodarczego w ciągu następnej dekady, a PKB będzie rósł szybciej niż inne sektory.

Widok krawędzi, w Nowym Jorku.

Do 2032 r. sektor ten zapewni bezpośrednio do 8% wszystkich miejsc pracy w 82 analizowanych miastach, w porównaniu do 6,6% w 2019 r. i 5,1% w 2020 r.

Turystyka wróci do miast. „Jesteśmy pewni”, powiedziała Julia Simpson. W związku z tym opowiadała się za tym, aby „ludzie starali się robić zakupy, zwiedzać muzea i cieszyć się przedstawieniami”.

Główne miasta na świecie nadal Charakterystyczne miejsca docelowe. „Istnieje duże zainteresowanie historią, kulturą i rozrywką, które miasta oferują podróżnym” – dodał. Efekt kinowy oraz seriale telewizyjne, które „masowo promują turystykę miejską”.

Więcej danych o turystyce miejskiej

Jakie są najlepsze europejskie miasta pod względem ceny do jakości?

Najlepsze nadmorskie miasta na wakacje: 4 hiszpańskie miasta w pierwszej dziesiątce

Pięć hiszpańskich miast z najlepszym wizerunkiem marki

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.