Turystyka za kratkami, czyli dlaczego pociągają nas wizyty w więzieniach

Turystyka za kratkami, czyli dlaczego pociągają nas wizyty w więzieniach

  Wszystko Halloween, byłe więzienie stanowe Orient Penitentiary w Filadelfii w Pensylwanii, co roku obchodzi Terror Behind the Walls, przedstawienie (z aktorami, produkcją złudzeń optycznych i ścieżką dźwiękową) wewnątrz więzienia, które ma na celu teleportację każdego odwiedzającego do fikcyjnego życia przerażające więzienie. Przez resztę roku jest to muzeum otwarte dla publiczności, podobnie jak wiele innych więzień na całym świecie, takich jak więzienie Seodaemun (w Korei Południowej), Znany Alcatraz (w San Francisco, USA) Albo ten rozsławiony przez Nelsona Mandelę, ten na Robben Island (w Kapsztadzie, RPA). W Hiszpanii mamy też słynne przypadki który przyjmuje dużą liczbę gości, którzy z ciekawości wkraczają na jego ponure uliczki, takie jak La Model (Barcelona). Jeśli mówimy również o turystyce więziennej, jednym z najsłynniejszych przypadków, które zostały nałożone jako jeden z głównych roszczeń do złapania lotu, jest sprawa Auschwitz-Birkenau (Oświęcim, Polska), największe nazistowskie centrum zagłady Żydów.

  Budynki te, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się antytezą wymarzonej wycieczki idealnej, w rzeczywistości są coraz częściej jedną z najbardziej poszukiwanych atrakcji turystycznych. Rzeczywiście, mając to na uwadze Podróże niszowe są obecnie jednym z trendów, które skłaniają ludzi do lataniaTurystyka więzienna udaje się znaleźć miejsce wśród najbardziej pożądanych zajęć każdego roku, kiedy przybywają do nowego miejsca docelowego. Jednak pomimo tak dużego wzrostu odwiedzin, fakt, że więzienia są jednymi z najbardziej pożądanych miejsc i że w niektórych, jak np. okrutny czyn i podglądacz. Firma, która wykorzystuje chorobę do generowania pieniędzy.

  norfotografia

  Od choroby do sieci społecznościowych: przyczyny

  Faktem jest, że drogi duchów, wizyty w lochach czy jadalniach budzą ogromne zainteresowanie. motywy? Pablo Diaz Luque, profesor programu turystyki na Universidade Operta de Catalunya (UOC), wyjaśnia w oświadczeniu wydanym przez ten sam uniwersytet, do którego należy: kto odwiedza te ośrodki, chce poznać warunki, w jakich żyli niesprawiedliwie więzieni historyczni więźniowie z innych epok. Większość turystów chce poznać trochę historii, odwiedzając.”. Analizując słowa nauczyciela, nie dziwi zatem fakt, że filmy dokumentalne i seriale, takie jak np pomarańcz to nowa czerń, wzrok w wzrok Jeśli chodzi o Ucieczka z więzienia Dodaj dużą liczbę widzów. Powstaje coś podobnego do tego, co dzieje się z oszustami lub zabójcamiAnnę Sorokin Albo Jeffrey Dahmer z Netflixa Niektóre z najbardziej nieprzyjemnych i jednocześnie udanych.

  Więzienie Federalne Alcatraz

  Więzienie Alcatraz w San Francisco.

  Roberta AleksandraGetty Images

  Zdaniem nauczyciela, choć podkreśla, że ​​główną motywacją jest ciekawość, można wyróżnić jeszcze dwa inne typy zwiedzających: „ Odwiedzający lubujący się w fascynacji lub chorobliwej ciekawości scenami ludzkiego cierpieniaI „tych, którzy preferują minimalistyczną modę lub są zainteresowani podzieleniem się tym doświadczeniem, które z pewnością może być szokujące, w sieciach społecznościowych (na przykład zdjęcie barów ulowych)”.

  A ponieważ sieci społecznościowe istnieją prawie tak samo jak nasza gazeta, poszukiwanie niesamowitych przedmiotów, które mogą zaskoczyć użytkowników, jest ogólnym przedsięwzięciem, które ma jeden cel: pokazać, pokazać i, jeśli to możliwe, opublikować zdjęcie, jaki dowód na to, że mieliśmy szczęście nadepnąć na te miejsca. Jest to stwierdzone w tym samym oświadczeniu Jose R. Obito, psychoanalityka i profesora College of Psychology na Uniwersytecie w Oklahomie: „Wiele z tych więzień jest już wszechobecnych w filmach, które służą jako dowód. I jak wszystkie wykroczenia, są one szybko przetworzone przez kapitalistyczne obżarstwo Robisz z nich przedmiot konsumpcji na nieskończoną liczbę sposobów„.

  turystyka więzienna

  Modelka, Barcelona.

  zdjęcia zupyGetty Images

  Czy to wszystko oznacza Musimy odwiedzić więzienia? Nie, o ile zainteresowanie, mówi psychoanalityk, opiera się na fakcie historycznym reprezentowanym przez instytucję: „Dane te można wykorzystać do refleksji nad aspektami internowania (niesprawiedliwość i nierówność) oraz ludźmi, którzy tam przebywają (klasyfikacja, kary. .. Teraz odwiedź bez tego komentarza Nie doceniłoby to wagi samego faktu historycznego„.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *