Twierdzą, że w Peru prezydent odmówił zgody i jego dymisji

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Al-Faqih Omar Cairo podniósł tę możliwość, wskazując, że artykuł konstytucji przewiduje obowiązek, bez wyjątku, zaproszenia Kongresu Republiki do ogłoszenia na każdy podniesiony temat, pomimo jego immunitetów. Naczelnik państwa.

Niedopełnienie tego obowiązku, twierdzi Castillo, stanowi naruszenie konstytucji zasługujące na karę ze strony Kongresu, czasowe zawieszenie lub pozbawienie funkcji publicznych na okres do 10 lat.

Według Kairu droga jest lepsza niż wakat ze względu na trwałą niezdolność moralną przewidzianą w konstytucji i że „nikt nie wie, co to jest”, powiedział, nie wspominając, że zawieszenie lub wyłączenie Castillo nie wymaga dwóch trzecich większości jak wakat.

Pomysł wystartował pośród gwałtownej krytyki i ataków opozycji na prezydenta za odwołanie wczorajszego oświadczenia, na krótko przed zwołaniem Komisji Nadzoru Kongresu na przesłuchanie w pałacu rządowym.

Kwalifikacje sięgają od oskarżania go o kłamstwo i znieważenie Parlamentu, do naruszenia jego zobowiązań i potwierdzania podejrzeń, że jego milczenie potwierdzi, że jest on winny korupcji, o którą jest oskarżony, oraz że zasługuje na zwolnienie.

Szef Komisji Konstytucyjnej Hector Ventura powiedział o pomyśle Kairu, aby jego grupa legislacyjna przedstawiła swój raport w przyszły czwartek, a całe zgromadzenie zadecyduje, co zrobić.

„Wszystko się opłaca” – powiedział skrajnie prawicowy kongresman Jorge Montoya, który był mocno zaangażowany w postępowanie mające na celu powstrzymanie Castillo przed objęciem prezydentury, a następnie promowaniem wakatu, który dwukrotnie się nie powiódł z powodu braku głosów.

Castillo odrzucił radę swojego adwokata, Benjiego Espinosy, który twierdził, że komitet, w skład którego wchodzi większość krytyków prezydenta, nie jest bezstronny, obwiniał gubernatora z góry i chciał tylko stworzyć „cyrk” poprzez przesłuchanie go.

Bloki progresywne twierdzą, że konserwatywne siły kontrolujące parlament zamierzają obalić Castillo, aby przejąć całą władzę, ponieważ jednocześnie wykorzystują tę władzę do zajmowania stanowisk we wszystkich agencjach państwowych i ograniczania uprawnień prezydenckich.

rgh/pani

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.