Twórca transformatorów umiera w 98

Umiera Henry Orenstein, twórca Transformers

Henryka Orensteina, Kto stworzył gry Transformers w 1983 roku, zmarł w czwartek W jego domu w New Jersey. Oprócz tego, że był ojcem jednej z najbardziej udanych gier w historii, Orenstein był ocalonym z Holokaustu i profesjonalnym pokerzystą, wprowadzonym do Las Vegas Gaming Hall of Fame w 2008 roku.

Urodził się w Polsce w 1923 roku, gdzie naziści stracił rodziców. On i jego brat trafili do niemieckiego obozu koncentracyjnego, gdzie udawali naukowców, aby przeżyć. Ostatecznie wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych w 1947 roku i zacząłem robić gry, Jej pierwszym bestsellerem była lalka w sukni ślubnej, ale jej firma zbankrutowała. W 1983 roku stworzył Transformers, roboty, które zamieniają się w samochody, i sprzedał pomysł firmie Hasbro.

Gry odniosły po części taki sukces, że dyrektorzy Hasbro opracowali na ich podstawie strategię opowiadania historii, co doprowadziło do powstania wielu komiksów Marvela, seriali telewizyjnych, gier wideo i serii filmów z sześcioma tytułami do wydania. Transformers: Powstanie potworów, w 2023 roku. Ta najnowsza wersja jest kontynuacją trzmiel, ale skupia się na Optimus Prime. Akcja rozgrywa się w 1994 roku między Nowym Jorkiem a Cuzco.

Pomysł na roboty wyszedł od japońskiej firmy Takara Tomy, ale później powstał Orenstein i Stał się jednym z pierwszych transmedialnych światów kultury popularnej, Gdzie produkty kultury promują sprzedaż sugestywnych dóbr.

Oprócz robotów w filmach, kosmici przybywają na Ziemię, aby się ukryć, Orenstein stworzył kamery do transmisji gier w pokera, hobby, które nabył w latach 60. Od tego czasu poświęcił swoje życie. Jego wynalazek zrewolucjonizował transmisje gier i zawsze był znany ze swojej zdolności do oszukiwania.

w chwili jego śmierci, Orenstein miał na swoim koncie ponad sto patentów. Był ogromnym dobroczyńcą społeczności żydowskiej i założył Projekt Orenstein w 2017 roku, fundację, która działa na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego, zwłaszcza dla ocalałych z Holokaustu.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.