Tylko 1 na 10 pracowników chciałby wrócić do biura na pełny etat – wiadomości ekonomiczne, finansowe i biznesowe

powolny Co dziesiąty pracownik, który może pracować zdalnie, chce wracać do biura na pełny etat i podróżować na duże odległości, Tak jak przed wybuchem pandemii koronawirusa, reszta jest preferowana Pracuj elektronicznie.

Zostało to ujawnione w badaniu firmy konsultingowej PwC „Nadzieje i obawy 2021”, które zostało przeprowadzone na 32 500 pracownikach z 19 krajów i jest jednym z najbardziej kompleksowych badań siły roboczej na świecie przeprowadzonych do tej pory.

Jak wrócić do pracy: od legendy domowego biura, która marzy o wyjeździe do biura, ale tylko na kilka dni

Wśród pracowników, którzy mogą pracować zdalnie, 72% wolałoby połączyć pracę twarzą w twarz z pracą zdalną, a tylko 9% stwierdziło, że chciałoby wrócić do tradycyjnego środowiska pracy w pełnym wymiarze godzin..

Zasadniczo dzieje się to w Specjaliści, pracownicy biurowi, właściciele firm i osoby samozatrudnione, Kto może pracować zdalnie przy użyciu technologii.

Badanie jest brane pod uwagę Telepraca jako „prawda, która pozostanie” Odzwierciedla rosnący strach przed „utratą miejsc pracy z powodu automatyzacji zadań”.

W wyniku pandemii Covid-19 niektóre obecne trendy na świecie uległy przyspieszeniu: chociaż 60% obawia się, że automatyzacja zagrozi zatrudnieniu, 48% uważa, że ​​tradycyjne zatrudnienie „nie będzie obecne w przyszłości”. Ponadto 39% uważa, że ​​ich praca prawdopodobnie stanie się przestarzała średnio po 5 latach.

W tym sensie 77% respondentów jest gotowych do nabycia nowych umiejętności lub całkowitego przekwalifikowania się, a 80% ufa swojej zdolności przystosowania się do nowych technologii w miejscu pracy.

Jeśli chodzi o rodzaje firm, w których chcieliby pracować, według badania 75% pracowników na całym świecie wyraziło chęć „pracy w organizacji, która ma pozytywny wpływ na społeczeństwo”. „Ponieważ świat zmaga się z globalnym kryzysem zdrowotnym i niepewnością gospodarczą, istnieje pewien pogląd” – zapewnia Zwiększone zapotrzebowanie ze strony pracowników środowiska biznesowego”.

Badanie – przeprowadzone wśród pracowników z Australii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Indii, Japonii, Kuwejtu, Malezji, Holandii, Polski, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, RPA, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii , Stany Zjednoczone. Dochodzi do wniosku, że praca zdalna będzie kontynuowana po zakończeniu kwarantanny.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *