Tysiące lotów do USA odwołanych pierwszego dnia 2022 r. – Telemundo Miami (51)

Tysiące lotów do USA odwołanych pierwszego dnia 2022 r. - Telemundo Miami (51)

Zimowa pogoda spowodowała frustrację podróżnych, których loty do domu po wakacjach zostały odwołane lub opóźnione na początku nowego roku.

Według serwisu śledzącego FlightAware do wczesnego niedzielnego popołudnia u wschodniego wybrzeża odwołano ponad 2300 lotów w USA i ponad 3900 lotów na całym świecie.

Nastąpiło to tuż po masowym odwołaniu w sobotę ponad 2700 lotów w USA i ponad 4700 lotów na całym świecie. Sobotni jednodniowy wynik w USA był najwyższy od tuż przed Bożym Narodzeniem, kiedy linie lotnicze zaczęły obwiniać braki kadrowe za wzrost liczby przypadków COVID-19 wśród załogi.

Zimowa burza, która nawiedziła Środkowy Zachód w sobotę, sprawiła, że ​​Chicago było najgorszym miejscem w kraju dla podróżnych w weekend, ponieważ porty lotnicze w okolicy nadal wracały do ​​zdrowia w niedzielę rano. Około jedna czwarta wszystkich lotów na lotnisku O’Hare została odwołana w niedzielę.

American Airlines poinformowały, że większość niedzielnych lotów została odwołana wcześnie, aby uniknąć zakłóceń w ostatniej chwili na lotnisku.

Jednak najbardziej na świecie ucierpiały niedzielne odwołania lotów SkyWest (regionalne amerykańskie linie lotnicze) z 521 odwołanymi lotami, a następnie China Eastern (468 odwołanych lotów) i Southwest (421 odwołanych lotów).

Nie jest wykluczone, że szczepienie jest wymagane w przypadku podróży lotami krajowymi.

Linie lotnicze twierdzą, że podejmują kroki w celu zmniejszenia liczby odwołań. United oferuje pilotom trzy lub więcej opłat za pokrycie lotów otwartych do połowy stycznia. Southwest i wsp. również podwyższyli składki dla niektórych pracowników.

Kiedy na początku tego tygodnia zimowa pogoda nawiedziła Pacific Northwest, Alaska Airlines wezwała klientów do opóźnienia wszelkich „nieistotnych” podróży zaplanowanych na ten weekend.

Ponieważ loty były zatłoczone podczas świąt noworocznych, linia lotnicza powiedziała, że ​​nie jest pewna, czy będzie w stanie zmienić rezerwację pasażerów, którzy byli unieruchomieni przez co najmniej trzy dni.

Ponieważ Delta czeka na ponad 300 odwołań, kolejka osób czekających na test na COVID-19 na Florydzie, gdzie infekcje koronawirusem gwałtownie wzrosły.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.