Uczniowie wracają do klasy twarzą w twarz, pomimo zwiększonej liczby przypadków COVID

W poniedziałek zajęcia stacjonarne zostaną wznowione w kraju, po okresie przerwy zimowej, pomimo wyzdrowienia w przypadkach COVID. Zdaniem minister edukacji publicznej Delfiny Gomez „dziewczętom, chłopcom i nastolatkom będzie zagwarantowane prawo do nauki”.

Gomez Alvarez wezwał matki i ojców do kontynuowania protokołów zdrowotnych ustanowionych przez Ministerstwo Zdrowia poprzez Przewodnik po Odpowiedzialnym i Zorganizowanym Powrocie do Szkół, „ponieważ konieczne jest zapewnienie socjalizacji i współistnienia uczniów”.

Sekretarz podkreśliła, że ​​wracając do klasy twarzą w twarz „na szczęście nie mieliśmy żadnych przypadków infekcji COVID” i podziękowała za starania rodziców i nauczycieli, wyszczególnionych w Uwolnienie Ministerstwo Edukacji Publicznej (SEP).

Może Cię zainteresować: Rocznice i uroczystości: To są mosty, na których będzie 2022 r.

Jeśli chodzi o pracowników oświaty, podsekretarz stanu w Ministerstwie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Hugo López-Gatel poinformował, że na początku 2022 r. nauczyciele otrzymają szczepionki przypominające.

„Mamy już program dla kadry edukacyjnej, który ruszy na początku roku, a także dla wszystkich osób, które zostały zaszczepione specjalnie po to, by być kadrą edukacyjną” – powiedział na konferencji prasowej.

Od 31 stycznia do 1 stycznia odnotowano wzrost o 9 193 pozytywnych przypadków COVID w Meksyku, który od początku pandemii osiągnął 3 988 916. Spośród nich 46 763 to aktywiści.

Na dzień 30 grudnia kraj zidentyfikował 254 przypadki omikronowego wariantu SARS-CoV2.

Podmioty, w których oficjalnie wykryto przypadki Omicron to: Mexico City (159), State of Mexico (35), Quintana Roo (18), Yucatan (13), Tabasco (12), Tamaulipas (5), Puebla (4), Sinaloa (2), Hidalgo (1), Baja California (1), Veracruz (1), Oaxaca (1), Guerrero (1) i Chiapas (1).

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pandemia COVID rozprzestrzeniła się w ostatnich dniach na świecie w rekordowej liczbie przypadków z powodu omicronu, wysoce zaraźliwego wariantu, który stanowi „bardzo wysokie” ryzyko.

Według jego dyrektora generalnego, Tedrosa Adhanoma, „tsunami”, które wynikało z jednoczesnej rotacji zmiennych delta i omikron, popycha „systemy opieki zdrowotnej na skraj załamania”.

To, co robimy w Animal Político, wymaga profesjonalnych dziennikarzy, pracy zespołowej, utrzymywania dialogu z czytelnikami i czegoś bardzo ważnego: niezależności. Pomożesz nam iść dalej. Bądź częścią zespołu. Subskrybuj Animal Político, otrzymuj korzyści i wspieraj bezpłatne dziennikarstwo.

# soja_zwierzę

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *