„Uderz” w vaquita, aby uzyskać biznesowy splendor

„Uderz” w vaquita, aby uzyskać biznesowy splendor

znane marki np Gucci, Louis Vuitton, Cartier, Dior, Chanel, Burberry I Giorgio Armani Będą musieli szukać nowych dostawców futer Krokodyl, krokodyl, jaszczurka Również Peytonz których robią torby, buty i paski, ponieważ certyfikowane gospodarstwa w Meksyku nie będą już mogły przesyłać produktów lub produktów ubocznych tych chronionych gatunków, które są hodowane w niewoli, aż do odwołania.

27 marca porozumienie Międzynarodowy handel zagrożonymi gatunkami dzikiej fauny i flory (CITES), powiadamiając strony, zaleca zawieszenie wszelkiego handlu z Meksykiem.

Decyzja została podjęta w r Genewa Przez Sekretariat Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, po pięciu latach zagrożeń, w związku z przedstawieniem przez rząd meksykański nowego planu działań na rzecz ochrony morświnów, na wniosek Stałego Komitetu „nieodpowiedniego ”, bez jasnych terminów składania wniosków Monitorowanie różnych faz strategii.

Tylko w latach 2019-2022 Meksyk sprzedał 421 skór krokodyla Moreleti do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Hiszpanii, Gwatemali, Francji, Włoch i Niemiec; 6768 Skóry krokodyla nilowego; 16 703 skór krokodyla i 4041 skór jaszczurki, a także 370 skór pytona, zgodnie ze statystykami rynku eksportowego, do których odnośniki znajdują się w bazie danych CITES.

Krajowy Komitet Wiedzy i Użytkowania Różnorodności Biologicznej zarejestrował 2994 gatunki podlegające regulacjom handlowym Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem w załączniku II oraz 20 gatunków zwierząt w załączniku III.

przesłuchiwany w tym zakresie jako autorytet naukowy przed CITES, Konabio poinformowało, że gatunki pozyskiwane ze środowiska naturalnego najczęściej sprzedawane za granicę na mocy tego rozporządzenia to: owca gruboroga, rekiny, candela, bażanty, bażanty (rodzina ptaków obejmująca czubacze, goany i czachaki), ptaszniki, storczyki, a także gatunki Drewno (mahoń, cedr, granadillo).

Skonsultuj się z ekspertami ds. dzikich zwierząt Stolarstwoujawnił, że embargo handlowe wobec Meksyku będzie kosztować około 1,5 miliarda dolarów rocznie, co uderzy głównie w kieszenie społeczności wiejskich i rdzennej ludności.

Wyjaśniają, że np. społeczność Comca’ac czy Seri de Sonora jest w dużej mierze uzależniona od dochodów generowanych z polowania na owce gruborogie na Shark Island, a trofea wysyłane są poza granice kraju i wystawiane na aukcjach. W Las Vegas mogą pójść za 100 000 $, mniej więcej 1 800 000 pesos.

Według statystyk CITES w latach 2019-2022 294 owce sportowe (Ovis canadensis) opuściły Meksyk do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Republiki Południowej Afryki, Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Austrii, Belgii i na Costa Rica.

W przypadku świeczników to mieszkańcy społeczności żyjących w ubóstwie i skrajnym ubóstwie w stanach Chihuahua, Coahuila, Durango, Hidalgo i Zacatecas zbierają endemiczną roślinę, występującą tylko na pustyniach naszego kraju.

wosk kandela (Euphorbia przeciwko syfilisowi), wysoko ceniony ze względu na dużą zawartość węglowodorów, stosowany w przemyśle kosmetycznym jako środek zmiękczający skórę, a także w balistyce i przemyśle lotniczym.

Według statystyk CITES w latach 2019-2022 Meksyk wyeksportował 745 948 kilogramów wosku świecowego do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Brazylii, Kanady, Korei, Chin, Japonii, Kolumbii, Kostaryki, Ekwadoru, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Gwatemali, Indonezja i Indie.

W zakresie płetw rekinów nasz kraj zajmuje pierwsze miejsce w eksporcie tego produktu.

Z akt wynika, że ​​w latach 2019-2022 Meksyk sprzedany Chiny I HongkongI 3528 płetw rekina młocarni i 21 979,97 kilogramów jedwabistych płetw rekina.

Zakaz handlu obejmie nieco ponad trzy tysiące jednostek administracyjnych Budynki lub obiekty do ochrony przyrody i zarządzania dziką przyrodąktóre mają charakter intensywny i które praktycznie funkcjonują jako wylęgarnie, akwaria, ogrody zoologiczne, szkółki lub ogrody botaniczne z gatunkami roślin lub zwierząt w kontrolowanych środowiskach.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *