UE prawdopodobnie zaakceptuje rosyjskie embargo na ropę w przyszłym tygodniu: Raport

W przyszłym tygodniu kraje UE prawdopodobnie zgodzą się na stopniowy zakaz Rosyjska ropaNew York Times doniósł, że Moskwa zadała Moskwie poważny cios gospodarczy z powodu inwazji na Ukrainę.

Gazeta, powołując się na urzędników UE i dyplomatów zaangażowanych w dyskusje, poinformowała, że ​​ambasadorowie spotkają się w środę, aby omówić ostateczną propozycję, a środki mają zostać uzgodnione do końca przyszłego tygodnia.

Wraz z etapowym wprowadzaniem embarga na ropę kraje europejskie zmierzają do zwiększenia importu z krajów Zatoki Arabskiej, Nigerii, Kazachstanu i Azerbejdżanu, New York Times raporty.

Pokazana powyżej w 2014 roku rafineria PCK w Schwedt w Niemczech jest obsługiwana przez rosyjski koncern naftowy Rosneft. (Reuters/Axel Schmidt/Reuters)

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Ponadto, dodali urzędnicy, nowa fala sankcji UE wymierzy w największy rosyjski bank Sbierbank i wielu wyższych urzędników rosyjskich.

The Wall Street Journal wcześniej informował, że całkowity zakaz sprzedaży rosyjskiej ropy jest możliwy po zmianie stanowiska Niemiec w tym tygodniu.

Wycofanie się z Niemiec, które były jednym z głównych przeciwników Unii Europejskiej odcinającej handel ropą i gazem z Rosją, nastąpiło po porozumieniu Berlina z Polską w sprawie importu ropy przez jeden ze swoich portów nad Bałtykiem. raport. .

Demonstrant trzyma transparent podczas wiecu przed siedzibą Unii Europejskiej w Brukseli w piątek 29 kwietnia 2022 r., aby zażądać od Unii Europejskiej zaprzestania kupowania rosyjskiej ropy i gazu. (Associated Press/Virginia May/Associated Press)

Dwóch niemieckich urzędników rządowych, którzy rozmawiali z gazetą, powiedziało, że przedstawiciele Niemiec w UE wnieśli sprzeciw wobec rosyjskiego embarga na ropę, zakładając, że kraj ma wystarczająco dużo czasu na znalezienie alternatywnych dostaw.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Mówi się, że Unia Europejska płaci kontrolowanym przez państwo rosyjskim firmom dziennie około 1 miliarda dolarów za energię.

Putin Rosja

Prezydent Rosji Władimir Putin przewodniczy spotkaniu z członkami Rady Bezpieczeństwa za pośrednictwem wideokonferencji na Kremlu w Moskwie w piątek 29 kwietnia. (Zdjęcie: Mikhail Klementev, Sputnik, Kreml Bond za pośrednictwem The Associated Press/Associated Press)

Według niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka około 12% obecnych dostaw ropy naftowej w Niemczech pochodzi z importu z Rosji, w porównaniu z 35% na początku wojny na Ukrainie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.