Ukraina docenia transport pomocy humanitarnej, ale upiera się przy dwóch roszczeniach do Argentyny

Po ponad miesiącu ostrej wojny prowadzonej przez Rosję na Ukrainie administracja Wołodymyr Zełenski Dwa konkretne roszczenia w dalszym ciągu są składane przeciwko Argentynie: Żądanie nałożenia przez rząd Alberto Fernandeza sankcji gospodarczych na Moskwę oraz konieczność wyrażenia potępienia przez Senat na czele z Cristiną Kirchner. przeciwko rosyjskiej inwazji.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni argentyńskiemu rządowi za wysłanie pomocy humanitarnej na Ukrainę. Ale wciąż czekamy na sankcje gospodarcze wobec Rosji i zdecydowane potępienie ze strony Senatu, podobnie jak w Izbie Deputowanych” – powiedział. historyk Chargé d’affairs w Ambasadzie Ukrainy w Buenos Aires, Serge Nabrat.

W ten sposób uwierzył w to ukraiński dyplomata Ukraina Negocjuje z argentyńskim MSZ w sprawie wysłania trzeciej dostawy pomocy humanitarnej do Kijowa Obejmuje to przedmioty przekazane przez Białe Hełmy i społeczność ukraińską w Argentynie na pomoc uchodźcom z powodu konfliktu na terytorium Ukrainy. To jest o Żywność, ubrania i lekarstwa dla uchodźców Ucieczka przed wojną.

Transport pomocy humanitarnej skierowany już przez Białe Hełmy na Ukrainę zostanie powtórzony korytarzem z Polski w najbliższych dniach. Ta decyzja rządu jest zgodna z Potępienie dokonane przez Argentynę w Rada Praw Człowieka ONZ przez Inwazja na Ukrainę jak również Operacje wojskowe na jego terytorium” przez Rosja. i rozmawiać Eskorta w Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) Z projektu uchwały odnoszącej się do sytuacji humanitarnej powstałej w Ukraina W wyniku konfliktu z Rosja.

Nebrat podziękował również Argentynie w imieniu zarządu Zełenski Oficjalna decyzja o przyjęciu Wizy humanitarne dla uchodźców ukraińskich Który ostatecznie dociera do kraju w wyniku wojny prowadzonej przez Rosję.

brak odpowiedzi

W innej sprawie dyplomacja ukraińska wciąż czeka na decyzję Argentyny Zastosowanie sankcji gospodarczych do administracji Władimira Putina Jak już zrobili Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Unia Europejska, Kanada, Japonia, Australia, Między innymi.

„Spodziewamy się, że Argentyna nałoży sankcje gospodarcze na Rosję, ale wiemy, że jest to decyzja zależna od Ministerstwa Gospodarki i nie mamy w tej chwili odpowiedzi” – skomentował Nabrat.

Ukraiński dyplomata w Buenos Aires wystosował już kilka próśb do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Argentyny o podjęcie sankcji wobec Moskwy. Jednak Na razie Alberto Fernandez postanowił nie podejmować tych działań..

Wręcz przeciwnie, Argentyna nadal utrzymuje stosunki handlowe i gospodarcze z Moskwą pomimo istniejących niedogodności. W rzeczywistości ambasador Argentyny w Rosji, Eduardo Zwin Bardzo aktywny w ostatnich tygodniach, aby przyspieszyć handel i ominąć przeszkody ze strony banków lub podmiotów negocjujących z argentyńskimi eksporterami.

Z drugiej strony ukraiński chargé d’affairs w Buenos Aires również powiedział, że Oczekiwanie na odpowiedź Senatu kierowanego przez Christinę Kirchner w odpowiedzi na prośby o skazanie Rosji Parlament Argentyny.

W rzeczywistości, w Izba Reprezentantów zatwierdziła już wspólną uchwałę w sprawie budynku zatwierdzony przez Przewodniczącego, Serge Massa I z opozycją, gdzie został skazany za inwazję na Rosję.

Ponadto Massa zdecydowanie potępił atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, nazywając go „jednym z najniebezpieczniejszych wydarzeń ostatnich dziesięcioleci”, które „zagraża całemu narodowi ukraińskiemu i Europie oraz destabilizuje resztę świata”.

Z bloku UCR w posłów, Mario Negro Zaproponował zorganizowanie sesji, aby prezydent Ukrainy mógł przekazać w Kongresie przesłanie do narodu argentyńskiego i społeczności ukraińskiej zamieszkującej ten kraj. Ale w tej chwili ta inicjatywa nie wydaje się prosperować.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.