Ukraina ogłasza kolejne „częściowe sukcesy” na południe od Bachmutu i Zaporoża

Ukraina ogłasza kolejne „częściowe sukcesy” na południe od Bachmutu i Zaporoża

Kijów (Efe).- Siły ukraińskie osiągnęły nowe „częściowe sukcesy” na południe od okupowanego miasta Bachmut na froncie wschodnim oraz w rejonie styku obwodu zaporoskiego w południowo-wschodniej części kraju, gdzie Ukraina próbuje rosyjski najazd na Morze Azowskie.

Jak wynika z raportu wydanego dzisiaj przez Sztab Generalny w Kijowie, „Siły Zbrojne Ukrainy kontynuują działania ofensywne w kierunku Melitopola i osiągają częściowe sukcesy na zachód od Robotina, w obwodzie zaporoskim”.

Melitopol to największe miasto, jakie udało się zająć Rosji w obwodzie zaporoskim.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku Ukraina ogłosiła wyzwolenie miasta Robotin, położonego ponad sto kilometrów na północny wschód od Melitopola.

Choć od tego czasu armia ukraińska ogłosiła niewielki postęp, nie udało jej się już zdobyć żadnego innego miasta w regionie.

Kobieta szuka ubrań w ośrodku dla przesiedleńców w Zaporożu na Ukrainie. EFE/EPA/Katerina Kłochko

Region Bachmuta

Odnosząc się do sytuacji na froncie wschodnim, we wschodnim obwodzie donieckim, Sztab Generalny w Kijowie poinformował w środę o „częściowych sukcesach” w obwodach kłyszczewskim i andrewskim, dwóch miastach położonych na południe od miasta Bachmut, które Ukraina odzyskała we wrześniu ubiegłego roku .

W raporcie o rozwoju ukraińskiego kontrataku pod Bachmutem czytamy: „Zadaliśmy armii okupacyjnej straty w personelu i sprzęcie, przy czym w dalszym ciągu wzmacnialiśmy zdobyte pozycje i wyczerpaliśmy wroga”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *