Ukraina ogłasza zakaz na wiele polskich produktów rolnych

Ukraina ogłasza zakaz na wiele polskich produktów rolnych

– powiedział gazecie ukraiński wiceminister gospodarki i handlu Taras Kachka Rzeczpospolita Kraj wprowadzi zakaz importu kilku produktów rolnych polskiego pochodzenia „w nadchodzących dniach” w odpowiedzi na jednostronny zakaz Polski na import ukraińskich produktów rolnych.

„Od 15 września unijny zakaz obejmował cztery produkty [ucranianos]: Pszenica, kukurydza, rzepak i słonecznik. Zakaz wprowadzony przez Ministra [de Economía de Polonia] Budda stosuje trzy dodatkowe produkty: mąkę, otręby i śrutę. „Jeśli Polska znikąd wprowadzi arbitralny zakaz na nowe towary, możemy zakazać także importu towarów z Polski” – ostrzegł Kaczka, dodając, że ukraiński zakaz będzie miał wpływ na polski import cebuli, pomidorów, kapusty i jabłek.

Od 15 września Polska wprowadziła zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy, niezależnie od decyzji Komisji Europejskiej o nieprzedłużaniu zakazu dostaw ukraińskiego zboża. W odpowiedzi Kijów złożył w poniedziałek pozwy do Światowej Organizacji Handlu przeciwko Polsce, a także Słowacji i Węgrom, które również nałożyły jednostronny zakaz.

W tej kwestii wysoki rangą urzędnik ukraiński wyjaśnił, że „głównym powodem” żądań „jest udowodnienie, że Polska nie ma prawa wprowadzać takich środków”.

Reakcja Polski
W tym kontekście polski minister rolnictwa Robert Tilos wyraził nadzieję, że będzie to obecnie „preludium do wprowadzenia zakazu” i „element negocjacji” przez Kijów. „Jestem jednak zdziwiony, że Ukraina zmierza w tym kierunku. Po tym, jak Polska tak bardzo pomogła Ukrainie, pomogła kobietom i dzieciom, które tu, w Polsce mieszkają, taka decyzja jest zaskakująca, niewiarygodna. polsatnews.pl.

Może to być próba negocjacji, ale dziwię się, że Ukraina prowadzi te negocjacje za pośrednictwem mediów, a nie w rozmowach z nami. W końcu mają z nami kontakt. „To ogromny brak taktu ze strony Ukrainy” – stwierdził Telos, dodając, że ukraińscy przedstawiciele nie próbowali kontaktować się ani z nim osobiście, ani z Ministerstwem Rolnictwa.

fontanna: eju.tv

Data publikacji:

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *