Ukraina opublikowała szokujące dossier online dokumentujące zbrodnie wojenne Putina: „Nie będziemy ukrywać prawdy”

Ukraina opublikowała szokujące dossier online dokumentujące zbrodnie wojenne Putina: „Nie będziemy ukrywać prawdy”
Portal uruchomiony przez rząd Ukrainy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ogłosiło w sobotę Stwórz archiwum online dokumentujące zbrodnie wojenne Rosji na Ukrainie Dodał dowody, które pomogą zapewnić, że jego autorzy nie unikną sprawiedliwości.

Skrupulatnie dokumentujemy każde okrucieństwo i każdą zbrodnię. Stworzyliśmy specjalne archiwum online dla tych przestępstw Aby świat poznał prawdę i żeby Rosjanie byli pociągnięci do odpowiedzialności za każdą kroplę ukraińskiej krwi, którą oglądająMinister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba powiedział w oświadczeniu.

ten plik”Zapewnia, że ​​Rosjanie nie mogą ukrywać prawdy o swoich straszliwych zbrodniach na Ukrainie– potwierdził.

Ukaramy rosyjskich zbrodniarzy wojennych za okrucieństwa popełnione na Ukrainie, nie tylko wykonawców, ale także przywódców wydających rozkazy i całe kierownictwo wojskowo-polityczne Federacji Rosyjskiej„, przejęte.

Dodał, że tysiące Ukraińców zostało zabitych, torturowanych i rozstrzelanych przez rosyjskich żołnierzy, cywilów z rękami związanymi za plecami rozstrzelano na ulicach Buczy, a kobiety i dzieci były gwałcone i zabijane.

Dane dotyczące ofiar są aktualizowane codziennie. "Nie odwracaj wzroku.  przerazić"ponagla
Dane dotyczące ofiar są aktualizowane codziennie. Zachęcają ich do tego, mówiąc: „Nie odwracaj wzroku. Bądź przerażony”.

Rosyjskie zbrodnie wojenne. Poza złem, nawet w czasie wojny”, strona podkreśla wciągające doświadczenie strony, pod dźwiękiem syren wyjących podczas bombardowań. Rosja ignoruje zasady. Te zasady są teraz cynicznie i bez skrupułów łamane przez tysiące wysłanych rosyjskich żołnierzy do ich kraju przez ich dyktatora Putina. Ukraina. Bombardować. Niszczyć. Dokonywać masowych mordów” – dodają.

Pokazują również zdjęcia zniszczonych budynków na terenach cywilnych.

„Nigdy nie zapomnimy ani nie wybaczymy. Podkreślali, że świat nie”.

Dodał, że armia rosyjska zbombardowała szpitale, szkoły, żłobki i korytarze humanitarne, a ludzi przymusowo deportowano do Rosji.

Zbrodnie wojenne popełnione przez armię rosyjską na Ukrainie od początku inwazji 24 lutego i zebrane w tej kartotece podzielone są na siedem kategorii: zabójstwa niewinnych ludzi, napaść na ludność cywilną lub infrastrukturę cywilną, niszczenie skupisk ludności, zakładnicy, tortury , nielegalne deportacje i napaści na kulturę religijną oraz gwałty.

Oświadczenie dodaje Brama „zanurza gości w atmosferze tej straszliwej wojny”. „Aby doświadczyć ułamka sposobu, w jaki Ukraińcy byli zmuszeni żyć przez ponad sześć tygodni”, „usłyszeć odgłosy syren przeciwlotniczych, samolotów bojowych i uderzeń rakiet” i „przeczytać przerażające zeznania ocalałych”.

Strona jest dostępna w języku angielskim i chińskim, dwóch najczęściej używanych językach na świecie.

Plik, do którego można już się odwoływać za pośrednictwem linku https://war.ukraine.ua/russia-war-crimesbędzie na bieżąco aktualizowana przez Ministerstwo we współpracy z ukraińskimi organami ścigania, organizacjami międzynarodowymi i misjami monitorującymi.

Władze ukraińskie i zachodnie wielokrotnie oskarżały Moskwę o popełnienie okrucieństw podczas wojny, która rozpoczęła się inwazją Rosji 24 lutego. Z powodu konfliktu ponad 4 miliony Ukraińców uciekło ze swojego kraju, a kolejne miliony zostały przesiedlone w jego granicach. Niektóre z najbardziej niepokojących dowodów masakr znaleziono w miejscowościach w pobliżu stolicy Ukrainy, z których w ostatnich dniach wycofały się siły prezydenta Władimira Putina.

Ukraińskie władze ostrzegły, że spodziewają się znaleźć dowody na kolejne masowe zabójstwa po dotarciu do portowego miasta Mariupol, które również znajduje się w Donbasie i jest od miesiąca oblegane przez siły rosyjskie.

Zgromadzenie Ogólne ONZ w czwartek zatwierdziło zawieszenie Rosji w Radzie Praw Człowieka tej organizacji w związku z zarzutami straszliwych łamania praw człowieka przez rosyjskich żołnierzy na Ukrainie.

(z informacją z EFE)

Czytaj:

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.