Ukraina – Polska wzywa rosyjskiego chargé d'affaires, aby zaprotestować przeciwko wadliwemu pociskowi wystrzelonemu w piątek – Hiszpania

Ukraina – Polska wzywa rosyjskiego chargé d'affaires, aby zaprotestować przeciwko wadliwemu pociskowi wystrzelonemu w piątek – Hiszpania

Wczoraj wieczorem wiceminister spraw zagranicznych Polski Władysław Teofil Bartoszewski wezwał najwyższego rosyjskiego urzędnika dyplomatycznego, chargé d'affairs Andrzeja Ordasza, w proteście przeciwko rosyjskiemu rakietowi, który według polskiego Sztabu Generalnego został czasowo zawieszony. Wczoraj przekroczył przestrzeń powietrzną kraju nad Ukrainą podczas jednej z największych fal rosyjskich ataków od początku wojny.

Wiceminister Bartoszewski wręczył rosyjskiemu dyplomacie „memorandum, w którym zwrócił się o wyjaśnienia w sprawie zdarzenia związanego z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej rakietą manewrującą i wezwał Rosję do natychmiastowego zaprzestania tego typu działań” – czytamy w memorandum do spraw zagranicznych opublikowanym w „ czasopismo Spraw Zagranicznych. Twoje konto w sieci społecznościowej X.

Tymczasem w sobotę setki polskich żołnierzy kontynuowało poszukiwania ewentualnych pozostałości rakiety, która przekroczyła polską granicę 40 metrów dalej.

Choć początkowo Sztab Generalny wierzył, że pocisk mógł powrócić na terytorium Ukrainy, w ostatnich godzinach nasiliła się teoria, że ​​mógł trafić w Polskę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *