Ukraina – Polska wzywa w piątek rosyjskiego chargé d'affaires, aby zaprotestować przeciwko wadliwemu pociskowi

Ukraina – Polska wzywa w piątek rosyjskiego chargé d'affaires, aby zaprotestować przeciwko wadliwemu pociskowi


PLIK – 6 lutego 2023 r., Warszawa, Mazowiecki, Polska: Wyrzutnie rakiet Patriot skierowane są w niebo na warszawskim lotnisku Bimów. Amerykańskie wyrzutnie rakiet Patriot zostały rozmieszczone na małym lotnisku (Lutniszko Bimow) w mieście Bimów w Warszawie – Europa Prasa / Kontakt / Attila Hosino – Archiwum

Madryt, 30 grudnia (prasa europejska) –

Wczoraj wieczorem wiceminister spraw zagranicznych Polski Władysław Teofil Bartoszewski wezwał najwyższego rosyjskiego urzędnika dyplomatycznego, chargé d'affairs Andrzeja Ordasza, w proteście przeciwko rosyjskiemu rakietowi, który według polskiego Sztabu Generalnego został czasowo zawieszony. Wczoraj przekroczył przestrzeń powietrzną kraju nad Ukrainą podczas jednej z największych fal rosyjskich ataków od początku wojny.

Wiceminister Bartoszewski wręczył rosyjskiemu dyplomacie „memorandum, w którym zwrócił się o wyjaśnienia w sprawie incydentu związanego z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej rakietą manewrującą i wezwał Rosję do natychmiastowego zaprzestania tego typu działań” – czytamy w memorandum do spraw zagranicznych opublikowanym w „ 2018. Twoje konto w sieci społecznościowej X.

Tymczasem w sobotę setki polskich żołnierzy kontynuowało poszukiwania ewentualnych pozostałości rakiety, która przekroczyła polską granicę 40 metrów dalej.

Choć początkowo Sztab Generalny wierzył, że pocisk mógł powrócić na terytorium Ukrainy, w ostatnich godzinach nasiliła się teoria, że ​​mógł trafić w Polskę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *