Ukraina potępia masowy atak cybernetyczny na rządowe strony internetowe w związku z napięciami z Rosją

Kilka ukraińskich rządowych stron internetowych zostało w piątek zaatakowanych przez Atak internetowy, które nie zostało jeszcze zgłoszone, a które występuje w warunkach wysokiego napięcia między Kijowem a Moskwą.

Ukraina Jej zachodni sojusznicy wielokrotnie oskarżali Moskwę o popełnienie tych zbrodni ataki komputerowe Coś przeciwko ich witrynom i infrastrukturze Rosja Negaty.

AFP ustaliła, że ​​strony internetowe ministerstw, w tym Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Sytuacji Nadzwyczajnych, nie były dostępne w piątek rano.

„W wyniku intensywnego ataku strony internetowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych i wielu innych agencji rządowych zostały tymczasowo wyłączone z użytku” – powiedział rzecznik ukraińskiej dyplomacji.

„Nasi eksperci pracują nad przywróceniem systemów komputerowych, a policja wszczęła dochodzenie” – dodał.

Ministerstwo Edukacji poinformowało na Facebooku, że jego strona internetowa nie działała z powodu „globalnego ataku” w nocy z czwartku na piątek.

Według działu bezpieczeństwa ukraińskiŻadne dane osobowe nie zostały ujawnione.

„Zawartość stron nie uległa zmianie, a według dostępnych informacji nie doszło do wycieku danych osobowych” – powiedziała w oświadczeniu.

Przed zablokowaniem strony Departamentu Stanu autorzy Atak internetowy Opublikuj groźby na ich stronie głównej w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim.

UkraińcyBój się i przygotuj na najgorsze. „Wszystkie twoje dane osobowe zostały upublicznione” – powiedział reporter AFP. Listowi towarzyszyło kilka haseł, w tym przekreślona flaga Ukrainy.

Napięcia dyplomatyczne

Nikt od razu nie wziął na siebie odpowiedzialności za atak, ale odbył się on w kontekście narastających napięć między Ukrainą a Rosją, które Kijów i jego sojusznicy oskarżają o planowanie nowej inwazji na terytorium Ukrainy.

Jedną z hipotez uważanych za prekursora ataku wojskowego jest poważny atak komputerowy na ukraińską infrastrukturę strategiczną w celu rozmontowania władz.

Ukraina W ostatnich latach kilkakrotnie była celem ataków cybernetycznych przypisywanych Rosji, na przykład w 2017 r. na kilka infrastruktur krytycznych oraz w 2015 r. na jej sieć energetyczną.

Obwiniają kraje zachodnie Rosja do rozmieszczenia czołgów, artylerii i około 100 000 żołnierzy na wschodniej granicy Ukrainy w ostatnich tygodniach, co NATO postrzega jako przygotowanie do inwazji.

Ale Moskwa twierdzi, że nie planuje inwazji na Ukrainę.

W tym tygodniu odbyło się kilka spotkań między rosyjskimi i zachodnimi urzędnikami w celu załagodzenia kryzysu z Ukrainą, ale bezskutecznie.

Moskwa powtórzyła, że ​​nie ma „zamiaru” inwazji na sąsiednią Ukrainę i zakończyła dyskusje, mówiąc, że nie widzi powodu, aby szybko wznowić rozmowy.

Rosja Najechała i anektowała ukraiński półwysep Krym w 2014 roku, po prozachodniej rewolucji, która miała miejsce w byłej republice sowieckiej.

Moskwa jest również powszechnie postrzegana jako wojskowy i finansowy sponsor prorosyjskich separatystów w wojnie z władzami ukraińskimi na wschodzie kraju, w konflikcie, w którym zginęło ponad 13 000 osób. (AFP)

RPP Noticias oferuje wiele opcji informowania w ciągu tygodnia o tematach, które Cię interesują, od bieżących informacji politycznych i sytuacji zagrożenia zdrowia związanego z COVID-19 po zalecenia dotyczące technologii i rozrywki. Zapisz się do wybranego przez siebie newslettera.

nasze pliki

Raporty PTR | Zespół dziennikarzy RPP przedstawia najnowsze badania i osiągnięcia w dziedzinie zdrowia, kultury, nauki, ekonomii, usług i społeczeństwa.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *