Ukraina pozywa Polskę, Węgry i Słowację przed Światową Organizacją Handlu za zakaz importu zbóż

Ukraina pozywa Polskę, Węgry i Słowację przed Światową Organizacją Handlu za zakaz importu zbóż

Ukraina podjęła działania prawne w ramach Światowej Organizacji Handlu przeciwko Polsce, Słowacji i Węgrom w związku z jednostronnym zakazem eksportu zbóż.

W swoim oświadczeniu w tej sprawie Ministerstwo Gospodarki Ukrainy potępiło narzucenie Polsce, Słowacji i Węgrom – członkom Unii Europejskiej – importowi produktów rolnych z Ukrainy, co uważa za niedopuszczalne i „naruszenie ich zobowiązań międzynarodowych”. ”

„Trzeba udowodnić, że państwa członkowskie nie mogą zakazać importu ukraińskich produktów. Dlatego składamy przeciwko nim pozwy w WTO. Jednocześnie mamy nadzieję, że te kraje zniosą swoje ograniczenia, a my nie Zrób to.” „Musimy wyjaśnić tę relację w sądzie. Przez długi czas. Musimy solidaryzować się z nimi i chronić interesy rolników” – stwierdzono w oświadczeniu.

Komisja Europejska ogłosiła, że ​​15 września wygasną obostrzenia dotyczące eksportu zbóż i innych produktów spożywczych z Ukrainy do Unii Europejskiej. Tym samym wygasa decyzja Unii Europejskiej o nieimporcie zboża z Ukrainy do Polski, Węgier, Rumunii, Słowacji i Bułgarii.

Polska, Węgry, Słowacja i Rumunia, które chciały przedłużyć ograniczenia na ukraińskie zboże, aby chronić swoich rolników, ogłosiły, że mogą jednostronnie przedłużyć ograniczenia, jeśli Unia Europejska nie podejmie decyzji.

Po ogłoszeniu decyzji Komisji Europejskiej 15 września minister rolnictwa Robert Tyłos stwierdził: „Komisja nie przedłuża embarga na ukraińskie zboże i my je przedłużymy”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *