Ukraina: Seul rozważy udzielenie pomocy wojskowej Ukrainie podczas badania sytuacji w terenie – Hiszpania

Stany Zjednoczone podkreślają swoje przywództwo w wysyłaniu pomocy do Kijowa od swoich partnerów i sojuszników

Doradca Korei Południowej ds. Bezpieczeństwa narodowego, Cho Tae-young, zasygnalizował w czwartek, że Seul rozważy udzielenie Ukrainie pomocy wojskowej w ramach rosyjskiej inwazji, gdy przeanalizuje sytuację w terenie.

„Do tej pory udzielamy Ukrainie pomocy humanitarnej i finansowej. Jednak Ukraina była celem nielegalnej inwazji. Planujemy rozważyć (wysłanie amunicji) po obserwacji sytuacji w terenie” – wyjaśnił doradca podczas spotkania. Domowy Komitet Sterujący.

Pomimo tych oświadczeń Zhou zauważył, że obecnie nie ma planów wysyłania amunicji na Ukrainę ani bezpośrednio, ani przez Polskę, podała agencja informacyjna Yonhap.

Korea Południowa jak dotąd odmówiła dostarczenia broni do Kijowa, pomimo nacisków ze strony władz ukraińskich, by wysłały broń do kraju do walki z siłami rosyjskimi. Rząd Korei Południowej powiedział w kwietniu, że potencjalna podaż będzie zależała od tego, „co Rosja będzie miała w przyszłości”, po tym, jak Moskwa i Seul starły się w związku z uwagami prezydenta Yoon Suk-yula, w którym nie wykluczył dostaw, gdyby doszło do „realne zagrożenie dla ludności”.

Jednak w ten weekend Yoon po raz pierwszy spotkał się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Wołodymyrem Zełenskim na spotkaniu w kuluarach szczytu G-7 w Hiroszimie w Japonii, gdzie obiecał dostarczyć materiały do ​​rozminowywania i usuwania niewybuchów, a także karetki pogotowia.

Yun ponowił poparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej inwazji i podkreślił swoje poparcie dla międzynarodowego porządku opartego na wolności, międzynarodowej solidarności i zasadach. Zaproponował także współpracę przy odbudowie powojennej we współpracy z firmami południowokoreańskimi.

Stany Zjednoczone stają się liderem w udzielaniu pomocy

Zapytany o przekazanie Ukrainie przez Seul pocisków artyleryjskich, rzecznik Departamentu Stanu USA Matthew Miller zaprzeczył szczegółom rozmów dyplomatycznych, ale podkreślił rolę USA we wspieraniu krajów przyłączających się do wysyłania pomocy do Kijowa.

„Stany Zjednoczone przewodziły globalnym wysiłkom, jeszcze zanim ten konflikt zaczął zabezpieczać pomoc naszych partnerów i sojuszników na całym świecie w celu wsparcia ukraińskich sił zbrojnych i pomocy narodowi ukraińskiemu w obronie” – powiedział na konferencji. Naciska.

Słuchaj na żywo COPE, najlepszych rozmówców Radia. Jeśli chcesz, możesz pobrać aplikację COPE do iOS I android.

I pamiętaj, w COPE znajdziesz najlepszą analizę bieżących wydarzeń, nasze klucze komunikacyjne do zrozumienia wszystkiego wokół siebie, najlepsze historie, rozrywkę, a przede wszystkim te głosy, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *