Ukraina uważa, że ​​ograniczenie cen ropy zaleje rosyjską gospodarkę, ale uważa to za niewystarczające

Ukraina uważa, że ​​ograniczenie cen ropy zaleje rosyjską gospodarkę, ale uważa to za niewystarczające

Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy, Andriej Jermakuważa, że ​​pułap ceny ropy ustalony przez Unię Europejską, Grupę Siedmiu i Australię na poziomie 60 USD (57 euro) za baryłkę doprowadzi do zalania rosyjskiej gospodarki, ale uważa, że ​​byłoby lepiej, gdyby ten limit obowiązywał . 30 dolarów za baryłkę. Jak podkreśla Yermak na swoim kanale Telegram, „G7 i Australia, po Unii Europejskiej, wprowadziły górną granicę ceny ropy dostarczanej drogą morską z Rosji”. 60 dolarów za baryłkę (…) Choć należało ją obniżyć do 30 dolarów, aby szybciej zniszczyć gospodarkę wroga” – radziła Polska i republiki bałtyckie.

Środek, który wejdzie w życie od poniedziałku, nie wpłynie jednak na paliwo docierające rurociągiem do Europy, o co wnioskowały Węgry. W każdym razie szef ukraińskiej administracji prezydenckiej podkreślił: „Zawsze osiągamy nasze cele, a rosyjska gospodarka będzie nadal niszczona. Rosja musi zapłacić cenę i zostać pociągnięta do odpowiedzialności za wszystkie swoje zbrodnie”.

Jego zdaniem „to samo stanie się z powołaniem Międzynarodowego Trybunału Specjalnego” do ścigania Zbrodnie wojenne popełnione przez siły rosyjskie. Yermak jest przekonany, że „bardzo się tego boją, ponieważ wiedzą, że Ukrainie ujdzie to na sucho” – napisał w Telegramie. Ale Kreml podkreślił w tym tygodniu, że taki sąd nie miałby legitymacji. Limit cen ropy naftowej dołącza do wielu Pakiety sankcji przyjęte przez Zachód Przeciwko rosyjskim osobom fizycznym i prawnym od początku wojny 24 lutego.

Ze swojej strony rzecznik Kremla powiedział: Dmitrij PieskowW sobotę ostrzegł, że „nie zaakceptujemy tego pułapu” i że Rosja będzie próbowała sprzedawać swoją ropę innym krajom. Według Pieskowa: „Oceniamy sytuację. Poczyniono pewne przygotowania do takiej osłony. Nie przyjmujemy tego i powiemy, jak zorganizować pracę, gdy tylko analiza zostanie zakończona”.

Oświadczenie wydane przez ambasadę rosyjską w Stanach Zjednoczonych było jeszcze bardziej stanowcze, ostrzegając, że „Al stratedzy w Waszyngtonie, Chowając się za wzniosłymi hasłami, takimi jak zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego krajom rozwijającym się, murem milczą o tym, że obecne nierównowagi na rynkach energii wynikają z ich niewłaściwych działań: nałożenia sankcji na Rosję i zakazu importu energii z naszego kraju. kraj”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *