Ukraina: wojna opowieści

Ukraina: wojna opowieści


Konflikt na Ukrainie wkroczył na arenę, w której konfrontowanie historii ma ogromne znaczenie. Nigdy wcześniej tak jak teraz kłamstwo, sprzeczność, absurd nie były tak prawdziwe. Niektóre postawy graniczą z absurdem i jest to nie mniej problem, biorąc pod uwagę, że tak szeroko relacjonowana historia jest akceptowana lub nie przez miliony obywateli, którzy na jej podstawie wyznają ogólną postawę przy określaniu sposobu, w jaki jest ona przedstawiana , od początku i wartości. , przyjętego życia, a zwłaszcza postawy przyjętej, aby zrozumieć i stawić czoła tej walce, która nabiera wymiaru transformacyjnego dla planety ze strukturalnego i egzystencjalnego punktu widzenia miliardów obywateli.

Fałszywe wiadomości

W ten sposób narzędzia takie jak Fałszywe wieścitwierdzenia bez dowodów i twierdzenia oderwane od kontekstu stanowią zbiór idei, które poddane obiektywnemu kryterium prawdziwości ukazują doskonałą symulację mającą na celu modyfikację rzeczywistości na korzyść możnych. Zdarzają się niemal absurdalne przypadki, w których sprawcy nie okazują najmniejszego zaniepokojenia szkodliwymi skutkami swoich wypowiedzi. Zobaczmy niektóre z nich:

 1. Ukraiński rząd był zachwycony, że Wielka Brytania wysłała mu bomby ze zubożonym uranem. Teraz, gdy Rosja zniszczyła Bazę Lotniczą nr 649 w mieście Chmielnicki, w zachodnim regionie Ukrainy, gdzie przechowywana była część pocisków wysłanych przez Londyn, nie tylko ukraińskie, ale i polskie władze poinformowały o wzroście promieniowanie w tym obszarze, a także w sąsiednim Lublinie w Polsce. Media o tym milczą.
 2. Niemcy świętowały zniszczenie rurociągów Nord Stream 1 i 2 przez rażący akt terroryzmu, ale zaledwie kilka tygodni później niemieccy ubezpieczyciele Allianz i Munich Re odnowili pokrycie rurociągu Nord Stream 1. Czy można to wytłumaczyć?
 3. Oficjalny raport Sił Zbrojnych Ukrainy ujawnił, że ich siły posuwają się w Bakhmut dzięki odpowiedniej obronie. To będzie przyczynek do sztuki walki, bo na akademii uczą, że albo się bronisz, albo atakujesz. Trudno to zrozumieć komuś, kto tak mało wie o taktyce i sztuce operacyjnej. Lub po prostu musimy zaakceptować, że jest to fałszywy raport złożony przez ignorantów.
 4. Ukraina nadal zabija cywilów w miastach, do których twierdzi, że należy. W logice ukraińskiej byłoby to samounicestwieniem. Następnie chcą, aby obywatele powitali ich z radością i pogratulowali.

włóż to

 1. Francja stwierdziła, że ​​Rosja stała się wasalem Chin. Prezydent Putin odpowiedział liczbami, że zależność Europy od Chin jest znacznie większa niż od Rosji. Ale podczas gdy Pekin i Moskwa zgodziły się na obopólnie korzystne partnerstwo, Europa uważa Chiny za „konkurenta systemowego i konkurenta”, więc gdzie tu spójność?
 2. Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały, że rakiety Patriot zestrzeliły rosyjski pocisk rakietowy typu Kinzhal. Faktem jest, że pociski przeciwlotnicze Patriot latają z prędkością 0,9 zapałek, a pociski Kinzhal – co najmniej – 5 zapałek. Jak gołąb może latać szybciej niż orzeł?
 3. Z drugiej strony ukraiński rząd powiedział, że zestrzelił 90 procent rakiet wystrzelonych przez Rosję. Dlaczego żądają dziesiątek miliardów na odbudowę kraju, jeśli nie zostanie on zniszczony? Bardzo łatwo można zobaczyć na internetowych mapach pożarów monitorowanych przez satelity NASA na terytorium Ukrainy, które pokazują ich dziesiątki po zbombardowaniu rakietami, dronami, lotnictwem i rosyjską artylerią dalekiego zasięgu.
 4. 2 minuty i 14 sekund to czas potrzebny Kinzhalowi na zniszczenie jednego z ukraińskich systemów Patriot. Kijów temu zaprzeczył, a Waszyngton potwierdził. Nie zgadzają się nawet na kłamstwo. W każdym razie, w nieco ponad 2 minuty, 150 milionów dolarów (koszt systemu Patriot) amerykańskiej „pomocy” zniknęło po 10 milionach dolarów efektu Kinzala. Myślę, że to nie jest dobry interes dla Waszyngtonu. Nawiasem mówiąc, zgodnie z oczekiwaniami płatna prasa o tym nie poinformowała.
 5. Ostatnią kroplą było to, że podczas ataków z 13 maja Rosjanie wystrzelili dwa pociski Kinzhal, a Ukraina zgłosiła zestrzelenie sześciu z nich. To zdecydowanie prosty problem matematyczny.
 6. Stany Zjednoczone i Ukraina stwierdziły, że Bachmut nie ma znaczenia strategicznego, a jedynie symboliczne. Dlaczego więc trzymają się go „jak zęby i paznokcie”, pomimo tysięcy zabitych i rannych, które miały miejsce podczas tak zwanej wojny? Młyn”?

śmierci ukraińskich żołnierzy

 1. Ukraiński rząd oficjalnie zadeklarował, że od początku rosyjskiej specjalnej operacji wojskowej zabił „zaledwie” 15 tys. osób. Po co więc organizować mecz piłki nożnej ku czci 300 000 poległych?
 2. Prezydent Joe Biden zapowiedział, że na szczycie G7, który odbędzie się w japońskim mieście Hiroszima, poprosi kolegów o zawetowanie „prawie całkowitej” władzy nad rosyjskim eksportem. Tego samego dnia media podały, że Stany Zjednoczone zakupiły od Rosji wzbogacony uran o wartości 1 miliarda dolarów. Nie wygląda to zbyt spójnie.
 3. Zachodni mówcy przechwalają się, że rosyjska gospodarka się załamała. Ale Komisja Europejska zapowiedziała wzrost PKB w 2023 roku o 1,4 proc. dla Stanów Zjednoczonych, 1 proc. dla Unii Europejskiej, spadek o 0,9 proc. dla Rosji („obliczyli” 3,2 proc.) i 30,4 proc. dla Ukrainy. Wszystko to pomimo dziesięciu rund i prawie 1700 rzutów karnych przeciwko Rosji. W 2024 r. spodziewany jest wzrost o 1 proc. w Stanach Zjednoczonych i 1,3 proc. w Rosji. Innymi słowy, strona ukarana przerośnie stronę ukaraną. O Ukrainie nawet nie mówią.
 4. Wielka Brytania zapowiedziała, że ​​przeszkoli ukraińskich pilotów do pilotowania amerykańskiego myśliwca wielozadaniowego F-16. Poinformowali jednak, że nie dostarczą samolotów na Ukrainę. Oznacza to, że będą szkolić pilotów na samolot, którego Ukraina nie będzie miała. W każdym razie John Venable, pilot z 25-letnim doświadczeniem w siłach powietrznych USA, powiedział, że „nie próbowałby latać F-16 na Ukrainie, ponieważ samolot nie ma możliwości pokonania rosyjskich systemów obrony powietrznej. „. Przypuszczalnie słyszano ich w Londynie. Być może dlatego nie chcieli oddać samolotów. Szkolenie pilotów jest tylko dla opinii publicznej… i dla niczego niepodejrzewających.
 5. Na konferencji prasowej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że jego organizacja dostarczyła Ukrainie 230 czołgów (przypomnijmy, że zaoferowali 350 czołgów, w tym 54 z Hiszpanii, które były złomem, więc mogli dostarczyć tylko sześć). Powiedział też, że dostarczyli 1550 pojazdów opancerzonych, co odpowiada uzgodnionym 98 proc. Nowy problem matematyczny: 230 to nie 98 procent z 350 nigdzie na świecie.
 6. Stoltenberg powiedział też, że NATO wyposażyło dziewięć ukraińskich brygad i że to wystarczy do słynnej kontrofensywy, którą przygotowuje NATO. Ukraina ma w sumie 20-23 brygady, każda z 3000-5000 bojowników. Oznacza to, że Ukraina ma nie mniej niż 60 000 żołnierzy i nie więcej niż 110 000 zdolnych żołnierzy. Ale musi przeznaczyć od 9 do 10 brygad do ochrony Kijowa i Charkowa, a także innych miast i celów strategicznych. Oznacza to, że mieliby tylko od 11 do 12 do kontrataku.
 7. Podobnie, według Stoltenberga, dostarczyli 1550 transporterów opancerzonych. Spośród nich Rosja zniszczyła już 150. 1400 z nich pozostało, ale około 600 powinno zostawić, aby chronić główne miasta i tyły. Razem: Mają tylko 800 do kontrataku.
 8. Przypuszczenie, że przy 12 brygadach, 230 czołgach, 800 pojazdach opancerzonych i praktycznie bez sił powietrznych i marynarki wojennej, doprowadziłoby ich do zwycięskiego kontrataku na Rosję, jest niczym innym jak marzeniem. Dlatego zwlekali. Wiedzą, że nie mogą tego zrobić, a jeśli to zrobią, nie wygrają i poniosą porażkę.

Krzysztofa Cavoli

 1. Generał Christopher Cavoli, Naczelny Dowódca Armii Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce; Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych Anthony Blinken; Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i premier Luksemburga Xavier Bettel powiedzieli m.in., że przy wsparciu logistycznym i uzbrojeniu Ukrainy jej siły zbrojne mogą rozpocząć kontrofensywę przeciwko Rosji. Znowu, dlaczego nie?
 2. Obecnie mówi się, że F-16 są potrzebne, a ich pozyskanie obróci konflikt na korzyść Ukrainy. Słyszeliśmy już, że wraz z pojawieniem się czołgów Himar, po Patriotach, a później Leopardach, zmieni to również bieg wojny. Nic z tego się nie wydarzyło. Jak długo jeszcze będą kłamać i oszukiwać „kolorowymi lustrami”?
 3. Josep Borrell, nie do opisania Josep Borrell, powiedział 26 sierpnia 2022 r., że Rosja już przegrała wojnę. Co dziwne, 11 maja, dziewięć miesięcy później, powiedział dokładnie to samo. Czy można zatrzymać się w czasie? Albo kto żyje w innym świecie? Próba założenia, że ​​to idiotyzm, nie wprawia go w zakłopotanie.
 1. 413 samolotów, 230 helikopterów, 3901 dronów, 421 przeciwlotniczych systemów rakietowych, 8904 czołgów i bojowych pojazdów opancerzonych, 1095 samobieżnych wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 4688 dział artyleryjskich, 9843 prywatnych pojazdów wojskowych oraz 300 000 żołnierzy. tysięcy kilometrów kwadratowych terytorium Czy można powiedzieć, że Ukraina wygrała wojnę?

Czy szykują się na porażkę, aw najlepszym razie na wymuszone negocjacje? Berlin 1945, Sajgon 1975, Kabul 2021, a także Norymberga 1946 do zapamiętania.

pochodzi z PL

Zdjęcie na okładce: Radioaktywna chmura ostrzega Europę po zniszczeniu broni na Ukrainie. O takim zagrożeniu ze strony broni ze zubożonym uranem ostrzegł sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew.You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *