Ukraina wygrywa Eurowizję 2022, Belgia na 19. miejscu

Jaka jest najpiękniejsza europejska piosenka na 2022 rok? Zadecydowano o tym podczas Wielkiego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji w sobotni wieczór w Turynie.

Laura Bossini, Pani Świętująca wraz z Miką i Alessandro Cattelanem, rozpoczęła taniec mieszanką jej najpiękniejszych piosenek i opowieści, a dla uczczenia tej okazji tłumaczka „La Soledad” łączy języki, od włoskiego po włoski. Nawet francuski.

W komentarzach dla La Une Jean-Louis Hague i Maureen Lowe ostrzegają widzów: Jeremy Mackes z Belgii spadnie dziś wieczorem na 16. miejsce.

Na scenę wkraczają Czechy, a za nimi Rumunia. Następnie Maro z Portugalii zaprezentował publiczności niezapomnianą chwilę piosenką „Sudade Saudade”, która opowiada o śmierci dziadka piosenkarza.

Jest zamknięty w cieście naleśnikowym.

Po prawie 20 latach międzynarodowych sukcesów w In the Shadows grupa Rasmus wystąpiła w obronie barw Finlandii. Na otwarciu piosenkarka Lori Yleonen skinęła głową Stephenowi Kingowi i jego powieści „To”. Internauci pod koniec usługi są nieco podzieleni. Jeden z nich napisał w mediach społecznościowych: „Powinni byli zostać w »Cieniu« (w cieniu, przyp. red.) zamiast przyjeżdżać na Eurowizję”. Po ominięciu Szwajcarii przyszła kolej na Francuzów Alvina i Ahiz, którzy stali się celem sieci z Wołyniem, ich bretońskim tytułem. „To zamienia się w ciasto naleśnikowe” – mówi Maureen Louise, która lubi czytać niektóre komentarze na głos.

Norwegowie w maskach i okularach przeciwsłonecznych modlą się na scenie. „To postacie z Ja, brzydki i zły”, śmieje się prezenter, „To Norwegowie”.

Za nią uplasowała się Armenia ze swoją piżamową piżamką, Włochy z chwalonymi przez publiczność Mahmoudem i Blanco oraz Hiszpania ze swoją aktorką Chanel, wyróżniającą się nieco prowokacyjnym strojem. „Chanel, kocham go. Ona płacze i to nie tylko jej ubrania!”, kierowca zaczyna ponownie z poczuciem humoru.

Po Holandii pojawili się ukraińscy aktorzy, faworyci w tej wersji, z różowym kapeluszem na czaszce. Zakończą swój występ w Orkiestrze Kałusza pod żółto-niebieskimi barwami ukraińskiej flagi. Podsumowując, jeden z członków grupy, korzystając z relacji medialnych z wydarzenia, wystosował apel o pomoc dla jego dotkniętego wojną kraju.

Niemcy, Litwa, Azerbejdżan i oto jesteśmy w Belgii. Jako wybitny wykonawca drugiego półfinału, Jeremy McKissie dał nienaganny występ z piosenką „Miss You”, tytułem godnym bycia lektorem Jamesa Bonda.

Idąc w ślady Grecji faworytem jest również Islandia, potem Mołdawia ma swój tytuł, który łączy folklor z rock and rollem. Cornelia Jacobs, reprezentująca Szwecję, wywołała kolejne zamieszanie dzięki Hold me Closer. W ślad za nimi Australia, gość Eurowizji w 60. rocznicę konkursu, oraz Wielka Brytania, Polska i Serbia ze słynną choreografią mycia rąk. Estonia zamyka tę edycję.

Po rozpoczęciu głosowania i przed ogłoszeniem wyników, Manskin, ubiegłoroczny zwycięzca Włoch, wystąpił na scenie, kończąc słowami: „Ciesz się, a przede wszystkim nie zbliżaj się za bardzo do stołu!” (Śmieje się). Nawiązując do kontrowersji, które wybuchły po jego zwycięstwie w 2021 roku. Piosenkarz był podejrzany o używanie narkotyków podczas zawodów. Oskarżenia, które grupa od dawna zaprzeczała, a ich dowody doprowadziły do ​​uniewinnienia grupy.

Na szczycie rankingu, po profesjonalnym głosowaniu, Wielka Brytania straciła czołową pozycję na rzecz Ukrainy, która zdobyła od publiczności 439 punktów. Ten nadrzędny porządek, stan wojny, utrzyma go do końca. Z wynikiem 631 punktów Ukraina wygrała 66. edycję Konkursu Piosenki Eurowizji, wyprzedzając Wielką Brytanię, Hiszpanię i Szwecję. Belgia zajęła 19. miejsce, z drugiej strony był to cios dla Francji, która w tej edycji zajęła przedostatnie miejsce.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *