Ukraina wykorzystuje szkoły jako miejsca do strzelania

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

W szkole w mieście Siewiersk w Demokratycznej Republice Konga siły ukraińskie rozmieściły pojazdy opancerzone, artylerię ciężkiego kalibru i wyrzutnie rakietowe, jednocześnie zatrzymując ludność cywilną w ośrodku edukacyjnym „pod pretekstem zapewnienia im bezpieczeństwa, – wyjaśnił reżyser. Z Centrum Administracji Obrony Narodowej Rosji, Michaił Miezincew.

Żołnierz dodał, że w placówce oświatowej w miejscowości Szerbinówka, również w Doniecku, ukraińscy nacjonaliści przygotowali stanowiska ogniowe i snajperskie oraz oczyścili wejścia do budynku, nie informując o tym okolicznych mieszkańców.

Według Mizincewa jednostki Ukraińskiej Armii i Obrony Regionalnej również rozmieściły swoje siły w szkole w Odessie, gdzie znalazły ciężki sprzęt i artylerię.

Dodał, że na jednej z ulic Charkowa bojownicy z Kijowskiej Obrony Obwodowej zorganizowali stanowiska strzeleckie w budynkach mieszkalnych i nie pozwalają mieszkańcom opuszczać mieszkań, co uniemożliwia im próby ucieczki w bezpieczne rejony.

Z kolei szef Rosyjskiego Centrum Zarządzania Obroną wyjaśnił, że zgodnie z uzyskanymi informacjami „ukraińscy neonaziści” wysadzili mosty na rzece Krędze w mieście Bilopoli w obwodzie sumskim na Ukrainie.

W związku z tym Mizincew powiedział, że strona ukraińska planuje wysadzić mosty, aby oskarżyć siły rosyjskie o przeprowadzanie „bezkrytycznych” ataków na kluczową infrastrukturę transportową.

W obliczu tego nowego planu szef jednostki wojskowej potępił go jako „scenariusz, który jest już wykorzystywany i ma szeroki zasięg w mediach ukraińskich i zachodnich”.

„Tego typu działania władz Kijowa po raz kolejny świadczą o ich nieludzkim stosunku do losu obywateli Ukrainy i całkowitym lekceważeniu wszelkich norm i zasad moralnych międzynarodowego prawa humanitarnego” – zauważył Mizincew.

Szef rosyjskiego Centrum Administracji Obrony Narodowej skrytykował, że działania te prowadzone są za milczącą zgodą państw tzw. grupy zachodniej, które „wciąż przymykają oko na liczne zbrodnie wojenne popełnione przez reżim kijowski”. powiedział. dodany.

acl / odf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.