Ukraińscy gimnastycy zwracają się do cyrku

Mieszkają przez telefon, czekając na wieści od swoich rodzin Ukraina. Anastasia, Anna i Olgatrzy Tancerze i gimnastyczki po dwudziestces, przywrócili spokój i sen w Cyrk meksykańsko-amerykański wita ich po opuszczeniu swojego kraju w stanie wojny.

W zwiastunie dzielą się Twarzeamerykańska filia cyrku założonego ponad pół wieku temu w Meksyku, by Bracia VazquezMogą przespać noc, nie budząc się na dźwięk eksplozji czy strach przed trafieniem pociskiem.

Przez miesiąc nie przespałam całej nocy. Nie mogliśmy wyjść po jedzenie, przez cały dzień byliśmy zdenerwowani i przestraszeni”. Anna umawia się na randkę21, w zaciszu namiotu cyrkowego znajdującego się na parkingu centrum handlowego w miejscowości Yonkers, nad brzegiem Nilu. rzeka Hudsonna północ od Manhattan.

Wydaje się, że nic nie przeszkadza im w serialu. Doskonale skonfigurowani rozgrzewają się i przygotowują do kolejnego występu cyrkowego wraz z kolegami z innych krajów, np. Włochy, Hiszpania, Argentyna, Wenezuela czy Meksyk.

„Praca naprawdę pomaga nam się uspokoić i zachować pozytywne nastawienie” – mówi. I.

Ale spokój ducha, wiedząc, że są bezpieczni, nie ukrywa troski o swoje rodziny na Ukrainie, z którymi rozmawiają na co dzień.

„Nie wiem, w jakiej sytuacji będą jutro, w przyszłym tygodniu, za miesiąc i płaczę nad tym” – powiedział. Olga Ryżkina22-latek, którego rodzina mieszka w Perła Morza Czarnegouwięziony Odessa.

Anastasia Savic20 i czterech innych Ukraińców, którzy pracowali z nią przez dwa lata w Cyrk FlipPojechali do domu, aby odwiedzić rodzinę i odnowić wizę do USA, gdy 24 lutego doszło do rosyjskiej inwazji.

Chłopcy tworzący grupę musieli pozostać na Ukrainie, zostali zmobilizowani i zastąpieni przez Olgę Ryżkinę i Annę Saryk, które wraz z Anastazją Irina Nazimova i Weronika Gabeluk Teraz tworzą ukraiński kwintet Circus Flip, który nie ma w swoim programie żadnych zwierząt.

Pierwsza trójka opuściła Ukrainę za Polskai dotarł do Zjednoczone państwo 22 marca, podczas gdy Irina i Veronica zrobiły to za Rumunia Przybyli 12 dni wcześniej.

Anastasia wyruszyła w podróż tego samego dnia, w którym wystartowała Prezydent Rosji Władimir Putin Ukraina najechała.

„Nigdy nie widziałem miasta pustego: żadnych samochodów, żadnych ludzi, wszystko jest zamknięte… Wyglądało to jak straszny film”, kiedy w nocy 24 lutego udał się na stację kolejową.

Według najnowszych skal od rosyjskiej inwazji z kraju uciekło ponad 5 milionów ludzi Organizacja Narodów Zjednoczonych.

uczucia

„Kiedy tu przyjechałam, poczułam się winna, bo (…) uciekasz ze swojego kraju” – zaczęła Anastasia, ale jej matka przekonała ją, że we własnym kraju nie będzie w stanie pomóc rodzinie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Teraz tylko czeka na wiadomość, że wojna się skończyła i „wygraliśmy”, czeka.

„Mam 20 lat i chcę pozostać młody (…) i nie mówić o wojnie” – mówi.

przyszłe plany? „Żyj i bądź bezpieczny” – odpowiedziała Anna. „Podróżuj dookoła świata” – dodaje Olga, podczas gdy Anastasia chciałaby kontynuować podróż do Stanów Zjednoczonych.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.