Umowa Toyoty z Iberdrolą i Endesą X

Toyota łączy siły z Iberdrolą i Endesa X, aby zaoferować najlepsze w swojej klasie ładowanie hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in
Klienci Toyoty, którzy posiadają hybrydę plug-in — Prius Plug-in lub RAV4 Plug-in — lub elektryczną — Proace Electric Van i Proace Verso Electric — będą mieli dostęp do najbardziej kompleksowej sieci ładowania na rynku i będą w stanie uzyskać spersonalizowaną wycenę w konkurencyjnych cenach. Za dużo do doładowania w domu.
  • Oferta Iberdroli obejmuje darmowe doładowania w sieci spedycyjnej przez pierwsze sześć miesięcy.
  • Endesa X, dzięki taryfie Tempo Zero Electric Vehicle, oferuje bezpłatne ładowanie w domu z prędkością 10 000 km/rok i kolejne 1000 km w sieci infrastruktury publicznej, aby zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie ładowania w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Toyota Hiszpania oferuje teraz najlepszy wybór ładowarek i cen energii elektrycznej dla swoich modeli elektrycznych – Proace Electric Van i Proace Verso Electric – oraz hybryd plug-in – Prius Plug-in lub RAV4 Plug-in – po sojuszu z dwoma najbardziej ważne firmy produkujące silniki elektryczne w kraju: Iberdrola i Endesa X.

Oba sojusze są częścią celu Toyoty, jakim jest kontynuacja dostarczania rynkowi elektryfikacji, misji, nad którą pracuje od ponad 25 lat: w 1997 roku wprowadziła na rynek Toyotę Prius pierwszej generacji i od tego czasu spopularyzowała technologię hybrydową i elektryczną. integrując inne zelektryfikowane technologie, w Obecnie, aby zaoferować swoim klientom najbardziej kompletną ofertę swoich elektrycznych modeli hybrydowych, hybrydowych typu plug-in, elektrycznych akumulatorowych i elektrycznych z ogniwami paliwowymi.

Iberdrola i Endesa X są już dostawcami ładujących hybrydowe i elektryczne modele Toyoty w Hiszpanii. Obecnie istnieją cztery modele, których właściciele mają dostęp do konkurencyjnej oferty dwóch firm elektrycznych, chociaż w nadchodzących latach będzie ich więcej, ponieważ plan rozwoju Toyoty w zakresie tych technologii obejmuje wprowadzenie kilku nowych modeli.

Oferta przygotowana przez Iberdrolę dla klientów Toyoty obejmuje bezproblemowy pakiet pod klucz, instalację stacji ładowania pulsar oraz punkt ładowania do 22 kW we własnym zakresie, trzyletnią gwarancję na instalację i urządzenia ładujące oraz sześć miesiące bezpłatnej wysyłki w publicznej sieci Iberdrola Podczas aplikacji dla klientów Toyoty, którzy już zakontraktowali usługi Iberdrola lub dla nowych rejestracji. W zamian Iberdrola oferuje klientom Toyoty Plan Pojazdu Elektrycznego, który został stworzony specjalnie do ładowania modeli hybrydowych i elektrycznych, co pozwala zaoszczędzić na ładowaniu przy użyciu 100% energii odnawialnej, bez rachunków i ponadczasowo.

Endesa X oferuje klientom Toyoty pakiet all-inclusive, który obejmuje instalację najnowszej generacji domowych urządzeń do ładowania, trzyletnią gwarancję na instalację i w miejscu wysyłki oraz kompleksową ofertę różnicową, dzięki której klient ma pewność co do ceny na przez cały czas, bez dodatkowych niespodzianek i dodatków. Ładowarka to nowy JuiceBox firmy Endesa X, dostępny w wersji jednofazowej lub trójfazowej, o mocy ładowania do 22 kW i łatwym do sterowania za pomocą aplikacji do ładowania JuicePass. Dzięki taryfie Endesa Tempo Zero Electric Vehicle, którą klienci będą mogli ładować w domu, będą mogli przejechać do 10 000 km rocznie bez żadnych kosztów 1. Korzystając z tej samej aplikacji, klient może skorzystać z Endesa X ogólnodostępna sieć infrastruktury umożliwiającej doładowanie pojazdu Poza domem, przy zakupie samochodu skorzystaj z 1000 kilometrów kwadratowych za darmo.

1 Tempo Zero: Ładowanie od 1,00 do 7,00 godzin, kWh dostarczone do samochodu będzie kosztować 0 €, przy maksymalnym zużyciu 125 kWh miesięcznie.

2 Obliczono przy średnim zużyciu 15 kW/100 km

Iberdrola jest jedną z największych globalnych firm energetycznych – trzecią pod względem kapitalizacji rynkowej na świecie i liderem w dziedzinie odnawialnych źródeł energii – napędzającą transformację energetyczną w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Grupa dostarcza energię prawie 100 milionom ludzi w dziesiątkach krajów, rozwija odnawialne źródła energii, sieci i biznesy w Europie (Hiszpania, Wielka Brytania, Portugalia, Francja, Niemcy, Włochy i Grecja), Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku i Australii oraz posiada rynki dla platform wzrostu, takich jak Japonia, Irlandia, Szwecja, Polska i inne. Z siłą roboczą liczącą ponad 37 000 osób i majątkiem o wartości ponad 122,518 mln euro, w 2020 r. osiągnęła przychody w wysokości ponad 33 000 mln euro i zysk netto w wysokości 3611 mln euro.

Firma przyczynia się do utrzymania 400 000 miejsc pracy w swoim łańcuchu dostaw, przy rocznych zakupach o wartości 14 000 milionów euro. Jako punkt odniesienia w walce ze zmianami klimatycznymi, w ciągu ostatnich dwóch dekad przeznaczyła ponad 120 miliardów euro na zbudowanie modelu zrównoważonej energii, opartego na solidnych zasadach środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG).

Endesa to wiodąca firma elektryczna w Hiszpanii i druga w Portugalii. Jest także drugim operatorem gazowym na rynku hiszpańskim. Rozwija zintegrowaną działalność od wytworzenia do marketingu, a za pośrednictwem Endesa X zapewnia usługi o wartości dodanej mające na celu dekarbonizację zużycia energii w domach, firmach, gałęziach przemysłu i administracji publicznej. Endesa jest mocno zaangażowana w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych i jako taka zdecydowanie promuje rozwój energii odnawialnej poprzez Enel Green Power Spain, elektryfikację gospodarki i społeczną odpowiedzialność biznesu. W tym ostatnim obszarze działamy również z Fundacji Endesa. Nasz zespół ludzki składa się z około 96 000 pracowników. Endesa jest częścią Enel, największej grupy elektroenergetycznej w Europie.

Endesa X to linia biznesowa Endesy, która dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające transformację energetyczną, przekształcając cele w zakresie dekarbonizacji i elektryfikacji w korzystne działania, które towarzyszą miastom, firmom i ludziom w stale zmieniającym się świecie. Dzięki strategii skoncentrowanej na cyfryzacji i innowacjach Endesa X oferuje ekosystem ściśle powiązanych ze sobą rozwiązań, które przekształcają energię w nowe możliwości dla różnych sektorów: mobilności elektrycznej, publicznej i prywatnej efektywności energetycznej, usług sztucznej inteligencji, analizy danych i doradztwa energetycznego. Endesa X projektuje, tworzy i dostarcza standardowe propozycje biznesowe, które pozwalają każdemu tworzyć nową wartość poprzez innowacyjne wykorzystanie energii.

Podejście to koncentruje się na zasadach zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym, oferując alternatywny model dla rodzin, działów i firm, który szanuje środowisko i integruje innowacje technologiczne z codziennym życiem klientów, którzy są w centrum ich strategii. Endesa X to strategiczny partner, który urzeczywistnia nowe możliwości. Endesa X jest oddziałem Enel X w Hiszpanii i Portugalii, światowego lidera w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań energetycznych, i świadczy usługi reagowania na zapotrzebowanie, o łącznej pojemności 7,4 GW i 137 MW zainstalowanej pojemności magazynowej na całym świecie. Punkty za pojazdy elektryczne są dostępne na całym świecie*.

* 1 publiczne i prywatne punkty ładowania. Obejmuje punkty interoperacyjności

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *