Unia Europejska apeluje do Austro-Węgier, Polski, Rumunii i Holandii o certyfikację funduszy

We wtorek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdes Dombrovskis wezwał Austrię, Holandię, Węgry, Polskę i Rumunię do: Zakończenie przed końcem miesiąca ratyfikacji 800 miliardów funduszu naprawczego Euro w swoich parlamentach, aby Bruksela mogła jak najszybciej przejść na rynki długu.

Po tym, jak Finlandia zakończyła powiązany krajowy środek wcześnie we wtorek, 22 państwa członkowskie ratyfikowały już fundusz Post-Covid. Jednak grupa wykonawcza Nie będzie mógł emitować długu, dopóki nie zostanie zatwierdzony przez 27 parlamentów narodowych.

„Ze strony Komisji Europejskiej wzywamy wszystkie państwa członkowskie, które jeszcze nie ratyfikowały decyzji UE w sprawie środków prywatnych, jak najszybciej przed końcem miesiąca, ponieważ W interesie całej Unii EuropejskiejPotwierdził to Łotysz na konferencji prasowej.

Bruksela Dług może zostać wystawiony już 1 czerwca, jeśli te pięć krajów zakończy proces przed 30 maja. Ale jeśli tego nie zrobią, pierwsza emisja zostanie opóźniona co najmniej do 1 lipca, a więc spodziewane są również pierwsze płatności.

Z tego powodu Domprovexis wykorzystał konferencję prasową na temat nowej strategii finansowej Brukseli, aby zachęcić Austrię, Holandię, Węgry, Polskę i Rumunię. „To ważne dla państw członkowskich, które czekają na te pieniądze” – powiedział.

Celem społeczności wykonawczej pozostaje Pierwsze wpłaty zostaną zrealizowane w lipcu. W szczególności Hiszpania otrzyma z góry około 9 000 milionów euro, zawsze pod warunkiem, że reforma i plan inwestycyjny, który wyśle ​​rząd, otrzymają zielone światło zarówno z Brukseli, jak i pozostałych partnerów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *