Unia Europejska gościem honorowym 37. edycji meksykańskiego konkursu FIL

Unia Europejska gościem honorowym 37. edycji meksykańskiego konkursu FIL

Guadalajara (Meksyk), 17 października (EFE). Unia Europejska będzie gościem honorowym 37. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Meksyku (FIL) w Guadalajarze, która odbędzie się w dniach 25 listopada – 3 grudnia 2023 r. – poinformowali w poniedziałek organizatorzy targów.

„Mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić, że Unia Europejska (UE) będzie gościem honorowym (nas) w 2023 roku. Jesteśmy pewni, że będzie to niezapomniana i wzbogacająca okazja, święto kultury, literatury, wiedzy i międzynarodowej dialog…, który da głos wybitnym zwolennikom kreatywności i myśli” – powiedział w oświadczeniu prezydent Raul Padilla Lopez.

Zgodnie z tekstem, Unia Europejska, złożona z 27 krajów, „zrobi wybitną prezentację redakcyjną, literacką i kulturalną” w FIL, pod hasłem „Budowanie unii kultur”.

Ogłoszenie pojawiło się po podpisaniu porozumienia w sprawie sformalizowania udziału tego regionalnego bloku w ceremonii, która odbyła się w poniedziałek w Brukseli w Belgii.

Podczas ceremonii Camilo Villarino Marzo, szef sztabu Wysokiego Przedstawiciela Unii Europejskiej, podkreślił znaczenie Unii Europejskiej na rzecz Praw Człowieka dla możliwości budowania mostów kulturalnych i współpracy z Ameryką Łacińską.

„Kultura to jedna z najważniejszych rzeczy. Często rozmawiamy o kontaktach dyplomatycznych, współpracy, handlu i inwestycjach, ale bez kultury i bez różnorodności i kreatywności naszych myślicieli i pisarzy nie będziemy w stanie budować nowych mostów i wyobrażać sobie przyszłości razem.”

Ze swojej strony Marisol Schulze-Mannot, dyrektor generalna Międzynarodowej Federacji Wykonawców, podkreśliła, że ​​udział tej organizacji wzbogaca wymianę kulturalną i przyjaźń z 27 tworzącymi ją krajami.

„Będzie to wspaniała okazja, jak żadna inna, nie tylko dla publiczności, aby dowiedzieć się o najlepszej europejskiej literaturze i kulturze, ale także dla przemysłu wydawniczego Ameryki i Europy, aby umocnić swoje więzi z korzyścią dla czytelników po obu stronach Atlantyku – potwierdził.

Unia Europejska jest międzynarodową organizacją współpracy gospodarczej i politycznej w regionie, w skład której wchodzą obecnie Niemcy, Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Irlandia , Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Niderlandy, Polska, Czechy, Portugalia, Rumunia i Szwecja.

Podczas zamknięcia 36. sesji w dniu 4 grudnia Unia Europejska otrzyma pocztę od Sharjah, jednego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który będzie gościem honorowym w 2022 roku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *