Unia Europejska gościem honorowym 37. edycji meksykańskiego konkursu FIL

Guadalajara (Meksyk), 17 października (EFE). Unia Europejska będzie gościem honorowym 37. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Meksyku (FIL) w Guadalajarze, która odbędzie się w dniach 25 listopada – 3 grudnia 2023 r. – poinformowali w poniedziałek organizatorzy targów.

„Mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić, że Unia Europejska (UE) będzie gościem honorowym (nas) w 2023 roku. Jesteśmy pewni, że będzie to niezapomniana i wzbogacająca okazja, święto kultury, literatury, wiedzy i międzynarodowej dialog…, który da głos wybitnym zwolennikom kreatywności i myśli” – powiedział w oświadczeniu prezydent Raul Padilla Lopez.

Zgodnie z tekstem, Unia Europejska, złożona z 27 krajów, „zrobi wybitną prezentację redakcyjną, literacką i kulturalną” w FIL, pod hasłem „Budowanie unii kultur”.

Ogłoszenie pojawiło się po podpisaniu porozumienia w sprawie sformalizowania udziału tego regionalnego bloku w ceremonii, która odbyła się w poniedziałek w Brukseli w Belgii.

Podczas ceremonii Camilo Villarino Marzo, szef sztabu Wysokiego Przedstawiciela Unii Europejskiej, podkreślił znaczenie Unii Europejskiej na rzecz Praw Człowieka dla możliwości budowania mostów kulturalnych i współpracy z Ameryką Łacińską.

„Kultura to jedna z najważniejszych rzeczy. Często rozmawiamy o kontaktach dyplomatycznych, współpracy, handlu i inwestycjach, ale bez kultury i bez różnorodności i kreatywności naszych myślicieli i pisarzy nie będziemy w stanie budować nowych mostów i wyobrażać sobie przyszłości razem.”

Ze swojej strony Marisol Schulze-Mannot, dyrektor generalna Międzynarodowej Federacji Wykonawców, podkreśliła, że ​​udział tej organizacji wzbogaca wymianę kulturalną i przyjaźń z 27 tworzącymi ją krajami.

„Będzie to wspaniała okazja, jak żadna inna, nie tylko dla publiczności, aby dowiedzieć się o najlepszej europejskiej literaturze i kulturze, ale także dla przemysłu wydawniczego Ameryki i Europy, aby umocnić swoje więzi z korzyścią dla czytelników po obu stronach Atlantyku – potwierdził.

Unia Europejska jest międzynarodową organizacją współpracy gospodarczej i politycznej w regionie, w skład której wchodzą obecnie Niemcy, Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Irlandia , Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Niderlandy, Polska, Czechy, Portugalia, Rumunia i Szwecja.

Podczas zamknięcia 36. sesji w dniu 4 grudnia Unia Europejska otrzyma pocztę od Sharjah, jednego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który będzie gościem honorowym w 2022 roku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *