Unia Europejska i Panamerykańska Organizacja Zdrowia stawiają na wykorzenienie niedożywienia w Gwatemali – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Flores wyraził dumę i motywację dla tego wielkiego wysiłku Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia, która wraz z Ministerstwem podejmie się jego realizacji w ciągu czterech lat od przekazania 22 mln euro.

Inicjatywa – zdefiniuj ją – jest częścią celów Wielkiej Narodowej Krucjaty Żywienia dla rządu Alejandro Giamattiego, jednej z jego obietnic wyborczych i centralnym punktem jego programów, jak ogłosił 14 stycznia 2021 r., Kiedy objął władzę .

Wsparcie dotrze do 22 priorytetowych gmin w prowincjach Alta Verapaz, Chiquimula, Huehuetenango i Quéché (Trójkąt Exel) poprzez wdrożenie zintegrowanych sieci usług zdrowotnych oraz modelu zainteresowania i zarządzania portfelem opartego na podstawowej opiece zdrowotnej.

Temat podstawowej opieki zdrowotnej i żywienia, ze szczególnym uwzględnieniem żywienia, jest jedną z najważniejszych osi tej administracji i ministerstwa. Przedstawiając szczegółowo zakres inicjatywy bez podstawowej opieki zdrowotnej, podkreślił Flores, pokazaliśmy to w przypadku tej pandemii.

W wydarzeniu wzięli udział wiceminister podstawowej opieki zdrowotnej Edwin Montevar, ambasador Unii Europejskiej Thomas Baker oraz Oscar Barinci, przedstawiciel PAHO / WHO w Gwatemali.

W swoim przemówieniu Baker podkreślił znaczenie odpowiedniego inwestowania we wzmocniony i odporny system opieki zdrowotnej w Gwatemali, aby pomóc w zapobieganiu niedożywieniu dzieci, podczas gdy Barench podkreślił znaczenie sprawiedliwego dostępu do usług bez pozostawiania nikogo w tyle.

Gwatemala ma najwyższy wskaźnik chronicznego niedożywienia w Ameryce Łacińskiej i jeden z najwyższych na świecie – 49%, chociaż na niektórych obszarach wiejskich nawet 80%.

Według statystyk opublikowanych przez organy ds.bezpieczeństwa żywnościowego na początku tego roku podczas pandemii COVID-19 liczba przypadków ostrego niedożywienia w Gwatemali wzrosła o 80% w 2020 r. W porównaniu z tym samym okresem w 2019 r.

Władze przypisały jednak tę liczbę automatycznemu przesyłaniu danych, których nie udało im się jeszcze zweryfikować w regionach z powodu stanu zagrożenia zdrowia spowodowanego koronawirusem, co pogorszyło sytuację z powodu braku prawdziwych statystyk, ostrzegają analitycy. .

msm / mmc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *