Unia Europejska i tufinanziacion.com starają się ułatwić dostęp do środków publicznych

Unia Europejska i tufinanziacion.com starają się ułatwić dostęp do środków publicznych

ten Unia Europejska, Przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT Digital), Będziesz ewoluować z hiszpańskim tufinaziacion.com oraz włoskie firmy GFT i SIA, wiodąca platforma ułatwiająca dostęp do środków publicznych, wydzielona z Finance4Hope. Celem tej inicjatywy jest prowadzenie europejskiego rynku zarządzanie i obsługa pomocy publicznej, Zapewnienie, że wsparcie wspólnotowe dla MŚP dociera do odbiorców w krajach członkowskich. EIT Digital będzie właścicielem 25% udziałów w Finance4Hope, nowej europejskiej technologii finansowej w 100% DNA, która początkowo skupi się na Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Portugalii i Polsce. Jest to ważny kamień milowy, ponieważ EIT Digital po raz pierwszy zobowiązał się do inwestowania w inteligentną platformę zarządzania pomocą.

Tufinanziacion.com, Z siedzibą w Walencji i częścią grupy LocalEurope, będzie odgrywać bardzo ważną rolę na tej nowej platformie, do której wniesie swoje bogate doświadczenie w zarządzaniu pomocą europejską. W rzeczywistości firma osiągnęła niedawno strategiczne porozumienie z Santander i KPMG dotyczące uruchomienia Kompleksowa obsługa informacyjna dostępu do pomocy publicznej, Zarówno dla klientów, jak i osób nie będących klientami. Jego celem będzie teraz skok do reszty Unii Europejskiej po uruchomieniu swojego narzędzia internetowego na rynku krajowym z takimi klientami jak Cajamar, Banco Cooperativo czy Bankia.

Proponując stronę tufinanziacion.com, Europa będzie dążyć do udostępnienia pomocy większej liczbie beneficjentów, skracając czas rozwiązywania problemów, usuwając przeszkody administracyjne i ułatwiając innym podmiotom finansującym udział w operacjach dotacji.

Kwota zarządzanych funduszy będzie bardzo duża i będzie wymagała bezprecedensowego wysiłku w zarządzaniu, który w Hiszpanii przełoży się tylko na wyzwanie zarządzania 100 000 milionów euro w ciągu najbliższych trzech lat. W kluczowym momencie, gdy Unia Europejska zainwestuje 1,85 biliona euro w rozwój projektów transformacyjnych i cyfryzację w ciągu najbliższych siedmiu lat, technologia aspiruje do tego, by stać się kluczowym sojusznikiem dla firm i organizacji, które aspirują do uzyskania środków publicznych na rozwój swoich projektów.

Cel Finance4Hope, zapewnienie dostępu do finansowania

Według słów założyciela tufinanziacion.com i LocalEurope, Franciszek Estefan: „Porozumienie to pozwala nam umocnić naszą pozycję lidera na rynku krajowym, a jednocześnie stawia nas w doskonałej pozycji do wdrażania naszych usług w innych krajach UE”. Projekt z EIT Digital, którego celem jest uruchomienie platformy w pięciu krajach UE w 2021 r., umożliwi walenckiej platformie oferowanie usług identyfikacji pomocy zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego. „Negocjujemy już umowy z podmiotami finansowymi w Grecji i we Włoszech, a także z administracją regionalną i krajową w Hiszpanii i Portugalii. Ponadto w nadchodzących miesiącach uruchomimy ulepszoną wersję w środowisku chmurowym, co pozwoli nam szybciej wdrażać usługi”.

Poprzez tę inicjatywę partnerzy Finance4Hope postawili sobie za główny cel znaczne zwiększenie liczby firm, które otrzymują finansowanie publiczne i nie tracą projektów z powodu potencjalnych problemów finansowych. W tym sensie Estefan podkreślił: “To, co jest innowacyjne w naszej propozycji, oprócz samej platformy, to jej rozwój w celu obliczenia na przykład najbardziej odpowiednich środków zgodnie z profilem każdej firmy. Ten sposób pracy ma fundamentalne znaczenie dla nasz model biznesowy: integrujemy się z bankami, aby oferować finansowanie relacyjne z zarządzaną pomocą.”

W ten sposób uczestnicy nowej platformy zainwestują 60% środków UE w nowy rozwój oraz badania i rozwój, a pozostałe 40% w jego komercjalizację i integrację w każdym z krajów wybranych w tej pierwszej fazie wdrażania. W tym sensie Ignacio Cea, Konsultant Finance4Hope i Kierownik Projektu Badawczo-Rozwojowego, podkreślił potencjał rozwojowy platformy: “Praca nad projektem na skalę europejską oznacza przemyślenie wielu rzeczy na temat istniejącej platformy, zarówno pod względem technicznym, jak i operacyjnym. Dla nas ten projekt jest doskonałą okazją do zbudowania nowej platformy opartej na chmurze, która jest prostsza, bardziej zautomatyzowana i ma możliwość analizy większej ilości danych. ”

obserwatorium pomocy publicznej

Przejrzystość to jedno ze zobowiązań Finance4Hope wobec Unii Europejskiej, które znajdzie odzwierciedlenie w publikacji półrocznego raportu z działalności Departamentu Pomocy Publicznej. Biorąc pod uwagę, że platforma będzie również służyć jako okno informacji i zarządzania dla administracji publicznych, głównie regionalnych, do zarządzania danymi w celu ustrukturyzowania informacji o najbardziej poszukiwanych dotacjach, rodzajach firm, które otrzymują lub trudnościach, jakie odbiorcy mają z dostępem do nich . Bądź bardzo popularny.

„Uważamy, że jest dużo miejsca na poprawę zarządzania pomocą publiczną przez departamenty, dlatego zaprojektowaliśmy dla nich środowisko, które pozwoli im sprawnie i przejrzyście świadczyć pomoc i zarządzać nią” – zaznaczył. Elena Wimenya, Dyrektor Generalny LocalEurope, który kontynuuje: „Nasze rozwiązanie zostało już wdrożone w gminach, radach i regionach, ale dzięki tej umowie z Unią Europejską będziemy mieli więcej dostępnych danych, a zatem będziemy mogli ulepszyć projektowanie nasze usługi terminowo.”

W związku z tym w ramach tego projektu, który w pierwszym kwartale 2022 r. odbędzie się runda inwestycyjna mająca na celu zwiększenie ekspansji międzynarodowej i wsparcie sojuszy technologicznych w całej Unii Europejskiej, w grudniu tego roku planuje opublikowanie pierwszego raportu obserwatorium.

* Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do śledzenia nas Świergot
I zapisz się do naszego codziennego biuletynu.

RRHHD cyfrowy

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *