Unia Europejska nałoży pułap cenowy na poziomie 60 dolarów za baryłkę rosyjskiej ropy

Unia Europejska nałoży pułap cenowy na poziomie 60 dolarów za baryłkę rosyjskiej ropy

zaktualizowane

Polska, która domagała się niższej stawki, w końcu wycofała swoje zastrzeżenia, a środek stanie się oficjalny w weekend.

prezydent Rosji Władimir Putin.EFE

27 krajów Unii Europejskiej osiągnęło porozumienie w sprawie nałożenia na rosyjską ropę maksymalnej ceny 60 dolarów za baryłkę, w ramach sankcji za rosyjską inwazję na Ukrainę – poinformował ambasador RP Andrzej Sadoś.

Polska, która domagała się niższej ceny, w końcu wycofała swoje zastrzeżenia, a środek stanie się oficjalny w weekend, powiedział przedstawiciel Polski przy Unii Europejskiej, według AFP.

Bruksela czekała na dodanie Polski Ograniczone do tych cen, posunięcie mające na celu podważenie środków Moskwy na finansowanie wojny na Ukrainie. Jednak Warszawa uznała pozycję pozostałych wspólników za ograniczoną.

Ambasadorowie krajów europejskich poruszyli kwestię porozumienia w czwartek wieczorem, we współpracy z sojusznikami G7, takimi jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Australia.

Docenia to Phuc-Vinh Nguyen, ekspert ds. energii w Instytucie Jacquesa Delorsa Rosja otrzymała 67 mld euro za sprzedaż ropy do Unii Europejskiej Od początku wojny na Ukrainie, z rocznym budżetem wojskowym w wysokości około 60 miliardów dolarów, informuje Europe Press.

Mechanizm zakazuje firmom świadczącym usługi transportu morskiego (fracht i ubezpieczenie) rosyjskiej ropy powyżej 60 dolarów, aby ograniczyć wpływy Rosji z jej dostaw do krajów nieobjętych embargiem, takich jak Chiny czy Indie. . Tym samym instrument powinien zwiększyć skuteczność europejskiego zakazu, podobnie jak podobne środki przyjęte przez Stany Zjednoczone i Kanadę.

standardowo

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *