Unia Europejska nie jest w stanie dojść do porozumienia w sprawie rosyjskiego pułapu naftowego grupy G7

rządy Unia Europejska Nie mogli tego osiągnąć śr Porozumienie w sprawie pułapu ceny rosyjskiej ropyto uprawnienia G7 Chcą to narzucić Moskwa jako kara za jego agresję na Ukraina i że blok społeczny został włączony do jednego z jego pakietów odwetowych.

27 ambasadorów w Unii Europejskiej próbowało zasypać przepaść między dwiema grupami: z jednej strony Grecja, Malta i Cypr obawiają się konsekwencji które można nałożyć na jego własne statki towarowe 65 dolarów za baryłkę; I dla innego Polska i kraje bałtyckie domagają się ostrzejszych działań Z większym wpływem na Kreml, różne źródła dyplomatyczne wyjaśniły EFE.

Spotkanie ambasadorów trwało od rana do 21:30 i zakończyło się bez porozumienia. W tej chwili, Republika CzeskaRotacyjna prezydencja UE będzie próbowała znaleźć potencjalne lądowiska w kontaktach dwustronnych przed ponownym spotkaniem ambasadorów w celu osiągnięcia porozumienia przed końcem tygodnia.

Pułap cenowy rosyjskiego gazu G7 nie dotyka bezpośrednio Unii Europejskiej, która już od 5 grudnia zdecydowała o zakazie zakupów rosyjskiej ropy (poza tymi z rurociągu zasilającego Węgry), Ale zaszkodziłoby to statkom towarowym przewożącym moskiewską ropęNiektóre z nich wywieszają flagi greckie, maltańskie lub cypryjskie.

W szczególności dach G7 jest wredny Zakaz ubezpieczeń i reasekuracjia także inne usługi finansowe, na wszystkich statkach przewożących rosyjską ropę, które zostały zakupione po cenie powyżej limitu, co praktycznie utrudnia same zakupy lub ich późniejszy transfer.

Z tego powodu trójząb utworzony przez Grecję, Cypr i Maltę wymaga pułapu wyższego niż 65 USD, które 27 miało na stole, podczas gdy Polska i kraje bałtyckie trzymają się twardej linii, którą utrzymywały od początku. Z agresji wierzą, że tak wysoki pułap nie zaszkodzi rosyjskiej gospodarce.

Tym samym niezgoda wśród członków Society Club utrzymuje się na razie, aby zapobiec ukaraniu siedmiu głównych mocarstw światowych, co zaproponował sekretarz skarbu USA, Żaneta YellenZmniejszyć dochody Rosji z eksportu ropy i zapobiec dalszemu wzrostowi cen ropy.

reakcja rynku

Spekulacje pojawiły się wcześnie w środę na temat możliwości osiągnięcia przez Unię Europejską jednomyślnego porozumienia, które pozwoliłoby G7 formalnie ogłosić karę, oczekując na decyzje w Brukseli, To obniżyło cenę ropy Texas Intermediate (WTI), gdy rynki się otworzą.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.