Unia Europejska otwiera 2. Wenezuelski Europejski Festiwal Jazzowy w Caracas dwoma koncertami

Unia Europejska otwiera 2. Wenezuelski Europejski Festiwal Jazzowy w Caracas dwoma koncertami

Unia Europejska otworzyła w piątek w Caracas drugą edycję Europejsko-Wenezuelskiego Festiwalu Jazzowego dwoma koncertami muzyków z Włoch i Szwajcarii, którzy podczas trwającej do października przyszłego roku imprezy poprowadzą także kursy mistrzowskie. 15.

Festiwal, w którym biorą udział muzycy z Wenezueli, Niemiec, Curacao, Hiszpanii, Francji, Włoch, Polski i Szwajcarii, rozpoczął się koncertami włoskiego pianisty Alessandro Lanzoniego i szwajcarskiego duetu Helle, w skład którego wchodzą perkusista Jonasa Rother i pianista Luca. Frytki.

Ambasador Szwajcarii w kraju Ameryki Południowej Gilles Rodoy zaprezentował pierwsze koncerty, świętując, że muzycy z jego kraju to właśnie muzycy z jego kraju otworzą wydarzenie, w którym weźmie udział ponad 60 artystów i odbędzie się co najmniej w ciągu roku. Dziesiątki obiektów w stolicy Wenezueli.

„Muzycy przyjechali do Caracas koncertować, ale będą mieli też okazję poprowadzić kursy mistrzowskie, podczas których nie tylko przekażą swoją wiedzę, ale także będą czerpać inspiracje z wymiany z lokalną publicznością” – podkreślił dyplomata.

Ponadto stwierdził, że to wydarzenie, oprócz wizyty duetu Healy, „przyczynia się do wzmocnienia relacji kulturalnych między Szwajcarią a Wenezuelą”.

We wrześniu 2022 roku Delegacja Unii Europejskiej w Wenezueli zorganizowała pierwszą edycję tego festiwalu, w której wzięło udział ponad 50 muzyków z kraju Karaibów i Europy, m.in. z Hiszpanii, Francji i Szwajcarii.

Z informacjami od Evie

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *