Unia Europejska wraz z Hiszpanią i Portugalią dała zielone światło dla planów naprawy

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Ursula von der LeyenZaczyna się w następną środę, Odwiedź Hiszpanię i Portugalię Trasa, która zabierze go do kilku krajów Unii Europejskiej, aby ogłosić ich zatwierdzenie planów inwestycyjnych i reformatorskich mających na celu przezwyciężenie kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią. Kolejnymi kierunkami będą Grecja i DaniaW czwartek, podczas gdy w piątek w Luksemburgu będzie szefem władzy wykonawczej społeczeństwa, w tym dniu odbędzie się również Rada Ministrów Gospodarki i Finansów na 27 lat.

Nawet jeśli Zakłada się, że wizyty w tych pięciu krajach będą miały na celu poinformowanie o aprobacie BrukseliSpenant upierał się, że komisja nie ukończyła ocen i że komisja komisarzy musi je zatwierdzić. Analiza planów „w końcowej fazie” ale „pozostało jeszcze kilka kroków”Rzecznik nalegał, aby kolegium komisarzy mogło przyjąć oceny na swoim osobistym posiedzeniu zaplanowanym na przyszły wtorek, z pisemną procedurą, która może się odbyć każdego dnia.

Chociaż szczegóły wyjazdu nie są obecnie znane, oczekuje się, że von der Leyen odwiedzi projekty, które będą finansowane dzięki pomocy funduszu naprawczego „Next Generation” w każdym kraju, a także weźmie udział w lokalnej prasie . W ten sposób Prezes Rady Wykonawczej Towarzystwa przewozi pistolet startowy na terytorium kraju”. Jedno z najpotężniejszych narzędzi w Europie przeciwko pandemii w czasie, gdy szczepienie przeciwko Covid-19 również przyspiesza – 50% dorosłych Europejczyków otrzymało już dawkę – i Wycieczki w obrębie społeczności zostaną wznowione na lato.


Różne plany na pasie startowym

Zatwierdzenie ich planów zależy od tego, czy kraje mogą skorzystać z 800 mld euro funduszu naprawczego (w cenach bieżących) uzgodnionych w lipcu ubiegłego roku, a konkretnie z 338 000 mln w formie dotacji i 383 500 mln w formie pożyczek z mechanizmu odzyskiwania i odporności. Hiszpania ma 69 500 mln w przelewach bezpośrednich i 84 800 mln w kredytach O co w tej chwili nie wnioskowano, co czyni go drugim beneficjentem po samych Włoszech (łącznie 191,600 mln).

rząd hiszpański, podobnie jak Portugalczycy, Duńczycy, Grecy i Luksemburg, byli jednymi z pierwszych, którzy formalnie przesłali plany naprawy do Komisji, której ideą jest zapewnienie Zatwierdzenie w czerwcu tych planów, które dotarły do ​​30 kwietnia które ustawiłeś jako wskazówkę. W tej grupie znajdą się także Francja, Niemcy i Łotwa, a dla tych, którzy ją przysłali później, zatwierdzenie nadejdzie w lipcu.

Tylko cztery z 27 państw członkowskich –Malta, Bułgaria, Estonia i Holandia – nie przedstawiły jeszcze swoich planówPięć krajów – Słowenia, Polska, Szwecja, Chorwacja i Rumunia – zwróciło się do Komisji o przedłużenie dwumiesięcznego okresu oceny dokumentów w celu poprawy swoich planów.

Drugi etap: zatwierdzenie państw

Po zatwierdzeniu przez komisję, Piłka trafia na planszę (państwa członkowskie), które mają cztery tygodnie na zatwierdzenie większością kwalifikowaną propozycji swoich partnerów. Jeśli hiszpański plan otrzyma zielone światło w przyszłym tygodniu, pierwsza szansa, że ​​rada go zatwierdzi, będzie miała miejsce w piątek, 18 czerwca, na spotkaniu ministrów gospodarki w Luksemburgu.

Portugaliapod przewodnictwem tego semestru instytucji, chciał ratyfikować pierwsze plany na tym posiedzeniu i jest gotowy do odbycia kolejnego nadzwyczajnego spotkania ministerialnego pod koniec czerwca w celu przyjęcia drugiej tury, według premiera, Antonio Costa. Jednak decyzja o tym, kiedy zająć się tą kwestią, zapadnie dopiero w przyszłym tygodniu, a na razie w piątek w Luksemburgu komisja ma jedynie poinformować ministrów o ocenie planów, według źródeł prezydencji. . Kolejne oficjalne spotkanie zaplanowano na 13 lipca.

Równolegle organ wykonawczy gminy rozpocznie w najbliższych dniach emisję swoich długów w celu sfinansowania niektórych środków 80 tysięcy milionów euro W tym roku – tak, aby w lipcu mogła zacząć robić zaliczki w wysokości 13% przysługujących krajom alokacji, gdy uzyskają zgodę Rady. Fakt, że Hiszpania znajdzie się, jeśli nic się nie stanie, w pierwszej rundzie zatwierdzania przez Komisję, jest dobrym punktem wyjścia, aby znaleźć się wśród pierwszych, które otrzymają to finansowanie, z około 9000 mln euro w jej przypadku.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *