Unia Europejska wyemituje w czerwcu 800 miliardów dolarów długu z pakietu naprawczego

Plan naprawy gospodarczej przygotowany przez Europę stał się rzeczywistością, więc Komisja Europejska będzie mogła rozpocząć emisję długu w czerwcu, z którego sfinansuje fundusz naprawczy w wysokości 800 miliardów euro. Za te pieniądze, których chcęI wzmocnienie gospodarki wspólnotowej poprzez reformy Oraz inwestycje dokonane przez państwa członkowskie w ich planach krajowych.

Zostało to potwierdzone na portalu społecznościowym Twitter przez Dyrektora Generalnego Budżetu Wykonawczego Wspólnoty, Jana Copmana, zmienił się po tym, jak 27 krajów bloku ratyfikowało decyzję Unii Europejskiej w sprawie środków prywatnych, Regulacje, które pozwalają Brukseli wejść na rynki długu.

„Emisje regeneracyjne mogą rozpocząć się już w czerwcu” – oświadczył. Jedynie termin ich rozpoczęcia to czerwiec. Gdyby proces zakończył się od wtorku, Komisja Europejska musiałaby zaczekać do lipca z rozpoczęciem emisji obligacji.


Jednak w zeszłym tygodniu austriacki i polski parlament zatwierdził fundusz naprawczy Szereg działań jest nadal w toku, W tym formalne podpisy szefów czterech państw członkowskich i oficjalne zawiadomienie, że proces został zakończony w pięciu stolicach.

Jednak po zakończeniu tej procedury Bruksela będzie mogła rozpocząć emisję euroobligacji w czerwcu Większość środków zostanie pozyskana od września. Celem jest dokonanie pierwszych płatności w lipcu na rzecz państw członkowskich, których plany zostały już najpierw zatwierdzone przez Brukselę, a później przez pozostałych partnerów.

Zaliczka, która odpowiadałaby Hiszpanii pod warunkiem, że rządowy plan naprawy zostanie zatwierdzony przez Brukselę Reszta kapitału to 9000 milionów euro.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *