UNICEF udziela wsparcia przesiedleńcom w Libanie po izraelskiej agresji (+zdjęcia)

UNICEF udziela wsparcia przesiedleńcom w Libanie po izraelskiej agresji (+zdjęcia)

Bejrut, 1 lutego (Prensa Latina) W dniu dzisiejszym Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) zapewnia wsparcie rodzinom przesiedlonym w Libanie w wyniku trwającej izraelskiej agresji w miastach na południu kraju.

Według UNICEF w Libanie sytuacja kraju wzrosła w wyniku działań wojennych, które spowodowały wewnętrzne przemieszczanie się ponad 82 000 osób, z czego 37 procent to dzieci.

    UNICEF zapewnia wsparcie przesiedleńcom w Libanie po izraelskiej agresji

W tym kontekście Fundusz pomaga mieszkańcom ośrodków zbiorowego schronienia dostarczając artykuły nieżywnościowe, środki higieniczne, gotówkę, żywność, wodę, pieluchy i leki.

Przy wsparciu Ministerstwa Edukacji ponad 10 000 przesiedlonych dzieci z południa i prowincji Nabatieh skierowano i zarejestrowano w szkołach publicznych i prywatnych w pobliżu ich miejsc zamieszkania.

W związku z tym w ośmiu ośrodkach w Nabatieh i Tyrze utworzono cyfrowe centra nauczania, aby wspierać ciągłość nauczania.

UNICEF przekazał apteczki ratunkowe, w tym apteczki położnicze i pierwszej pomocy, do magazynów Ministerstwa Zdrowia Publicznego i rozesłał je do czterech szpitali rządowych i takiej samej liczby szpitali prywatnych.

Na tym etapie 20 ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej zlokalizowanych na dotkniętych obszarach przyjmuje dużą liczbę osób wewnętrznie przesiedlonych, aby świadczyć usługi mobilne na poziomie społeczności.

Zapewnił także niezbędne dostawy żywności, aby zaspokoić najpilniejsze potrzeby ponad 50 000 dzieci i kobiet, a także zapewnił społecznościom południowym dostęp do usług higienicznych i wodnych.

    UNICEF zapewnia wsparcie przesiedleńcom w Libanie po izraelskiej agresji    UNICEF zapewnia wsparcie przesiedleńcom w Libanie po izraelskiej agresji

Jednocześnie UNICEF zapewnił pomoc finansową niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży mieszkającym w południowym Libanie.

Według Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej w przygranicznych wioskach przebywa około 60 000 Libańczyków, a od 8 października w izraelskich atakach zginęło co najmniej 25 cywilów.

jf/yma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *