UNICEF wzywa do zwiększenia pomocy humanitarnej dla Somalii

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

W wydanym tutaj oświadczeniu zastępca dyrektora regionalnego UNICEF na Afrykę Wschodnią i Południową Rania Dagash poinformowała, że ​​z powodu ulewnych deszczy i niedoborów żywności w tym kraju liczba dzieci cierpiących na poważne niedożywienie w ostrym stanie wzrosła o 15 proc. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

W tym sensie urzędnik wyjaśnił, że w różnych częściach Somalii około 386 000 dzieci wymaga leczenia, ponieważ cierpią z powodu niedożywienia.

Wskazał, że liczba ta przewyższa liczbę niemowląt 340 000 dzieci, które potrzebowały pomocy medycznej w okresie głodu w tym regionie, który wystąpił w 2011 roku.

Powiedział, że pomimo tego, że niektórzy międzynarodowi darczyńcy wnieśli wkłady finansowe, wymagana pomoc jest nadal niewystarczająca, ponieważ do tej pory jest mniej niż jedna trzecia środków potrzebnych na pomoc potrzebującym.

Według ostatnich danych samego UNICEF, ponad 1,7 miliona dzieci w Etiopii, Kenii i Somalii cierpi z powodu poważnego niedożywienia z powodu niedożywienia spowodowanego czterema porami roku z ubogimi deszczami.

Taka odwrotna sytuacja prowadzi do wysychania źródeł zaopatrzenia w wodę, a następnie śmierci zwierząt gospodarskich i pogorszenia się plonów.

Inny raport Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa donosił w ciągu ostatnich kilku godzin, że 7,1 miliona Somalijczyków, czyli około połowa populacji kraju, nie ma dostępu do żywności.

Organizacje zajmujące się prawami człowieka uznały, że oprócz suszy spowodowanej zmianami klimatu, kryzys humanitarny, który wybuchł na terytoriach Somalii, jest dotknięty innymi narastającymi problemami, takimi jak przedłużające się konflikty wewnętrzne i wybuchy chorób.

Pomoc w Somalii stała się trudna w centralnych i południowych regionach tego regionu z powodu częstych ataków zbrojnych ze strony ekstremistycznej grupy Al-Shabab, formacji walczącej z Armią Narodową i sojuszniczymi siłami pokojowymi z misji przejściowej Unii Afrykańskiej.

pamięć / obf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *