University of Florida przestaje zatrudniać kubańskich badaczy

University of Florida przestaje zatrudniać kubańskich badaczy

Niespodziewane ogłoszenie akademickie z udziałem Uniwersytetu Florydy (FIU). Z pewnością wspomniana instytucja nagle przestała zatrudniać kubańskich badaczy. Jednak Kuba nie jest sama na liście krajów uznanych przez rząd Florydy za „niepokojące”. Wenezuela, Chiny, Rosja, Syria, Iran i Korea Północna również pracują nad wzmocnieniem stosunków.

„Dzikani i dyrektorzy programów podyplomowych proszeni są o tymczasowe wstrzymanie wszelkich ofert pracy lub prób rekrutacji z udziałem osób z powyższych krajów”, zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym FIU.

W obliczu takiego scenariusza ponad 300 nauczycieli potępiło arbitralną decyzję. Uważają, z oczywistych powodów, że baza ekstremistyczna może zaszkodzić rozwojowi, reputacji i przywództwu instytucji edukacyjnej.

Andres Gil, wiceprezes ds. badań w Financial Intelligence Unit, podkreśla, że ​​„należy wstrzymać wszelkie złożone oferty lub aktywną rekrutację do czasu uzyskania wystarczającej kontroli nad procesem”. Nowa decyzja dotyczy bezpośrednio nieodpłatnych stypendystów.

„Dyrektorzy i dziekani studiów podyplomowych zostaną poinstruowani, co należy przekazać w związku z tym procesem. Oficjalne zarządzenie stanowi, że temat zostanie wyjaśniony nowo przyjętym doktorantom i/lub przyszłym doktorantom zainteresowanym uzyskaniem pomocy dla absolwentów.

DeSantis radykalizuje swój rodzinny stan Florydę

Zgodnie z oczekiwaniami decyzja ta ma bezpośredni związek z obecnym republikańskim gubernatorem Florydy, Ronem DeSantisem. W rzeczywistości jest to część skrajności jego mocy.

Wśród innych zatwierdzonych ustaw wyróżnia się zakaz nabywania przez cudzoziemców z wyżej wymienionych krajów nieruchomości na Florydzie, które znajdują się w pewnej odległości od tzw. „infrastruktury krytycznej”. Dotyczy to m.in. lotnisk czy baz wojskowych.

Uniwersytet Florydy jest instytucją edukacyjną finansowaną i wspieraną przez rząd stanowy, w związku z czym ma charakter publiczny.

Rada Dyrektorów składa się z członków mianowanych przez rząd stanowy. Odgrywa integralną rolę w wyborze dyrektorów, w tym Prezesa Centrum Studenckiego.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *