Upadek robót publicznych niepokoi Kabaku

Wyrazili oni z Paragwajskiej Izby Budownictwa (Cabaco) zaniepokojenie Konfederacją spadkiem robót publicznych i wzrostem sztywnych wydatków przewidzianych w budżecie ogólnym państwa (PGN) na rok podatkowy 2023. Wypłata świadczeń emerytalnych, podwyżki płac i zaległości długi to główne czynniki niepokojące sektor.

Naszą uwagę zwróciło to, jak obniżył się budżet na roboty publiczne, a sztywne wydatki państwa wzrosły. „Musimy wybrać między rozwijaniem, a kontynuacją utrzymania ciężkiej struktury, jaką ma dzisiaj Paragwaj”, powiedział Daniel Diaz de Vivar, prezes CAPACCO.

Dodał, że stanowisko to zapewnienie rozwoju i że nie zgadzają się z tym, co proponuje PGN na przyszły rok, bo „jedyne w budżecie jest spłata długów, które zaciągnięto w tym roku i 2021”. W ten sam sposób, powiedział, wszyscy członkowie sektora naprawdę boją się spadku inwestycji.

Przeczytaj także: BENAT, naturalny suplement na co dzień, który towarzyszy stylowi życia

Zwrócił uwagę, że realizacja budownictwa jest priorytetem, biorąc pod uwagę sytuację międzynarodową, ponieważ kraj jest atrakcyjny inwestycyjnie. „Jeśli nie będziemy mieć domu i minimalnych wymagań, jakich potrzebujemy, aby te kraje postrzegały Paragwaj jako rentowny dla swoich inwestycji, stracimy pięć lat lub kolejną dekadę”, dodał związkowiec do Canal Pro.

Jeśli chodzi o dług, połowa zostanie uregulowana, powiedział Díaz de Vivar, a jego pełna spłata pozostanie w toku. „Połowa długu zostanie spłacona, a nie zaległe 400 mln USD, czekamy i na końcowym etapie” – powiedział, dodając, że 2023 byłby bardzo niepewny ze względu na brak przewidywanych środków na nowy biznes. według sektora.

Czytaj też: Pasa Capital ponownie poprawia stopy zwrotu z funduszy inwestycyjnych

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.