Upłynął termin składania budżetu Obywatelskiego 2022

Do budżetu obywatelskiego na 2022 r. wpłynęło terminowo 12 wniosków. Teraz każdy z nich przejdzie wstępną weryfikację pod kątem zgodności z przepisami BO, a także techniczno-finansowymi. To już ósma edycja Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Zobacz, jakie wnioski zostały przesłane.

Przewidywana kwota na realizację zwycięskich wniosków BO 2022 to 3,3 mln zł. Podobnie jak w poprzednich edycjach BO dzieli się na tzw. twarde (inwestycyjne) i tzw. miękkie (społeczne, kulturalne, sportowe itp.)

Całkowity koszt realizacji tzw. brył nie powinien przekroczyć 3 050 000,00 zł. Natomiast tzw. miękki – 250.000,00 zł.

Koszt realizacji projektu zwanego twardym nie może przekroczyć 1 mln zł, a miękkim – 40 tys. zł. zł.

Lista wniosków złożonych do BO 2022

Harmonia w pracy, harmonia ze mną. przestać się palić

Zorganizowanie dwudniowych warsztatów dla osób aktywnych pracujących w instytucjach i firmach na terenie miasta, prowadzonych przez psychologów. Głównym tematem zajęć będzie syndrom wypalenia zawodowego spowodowany nadmiernym stresem emocjonalnym i fizycznym. Uczestnicy warsztatów zdobędą umiejętności radzenia sobie ze stresem, spotkania z psychologiem i odnalezienia spokoju w życiu zawodowym i osobistym. Realizacja 45 uczestników uczestniczących w pięciu grupach, w ramach kilkugodzinnych zajęć. Kup wygodne narzędzia i książki.

technologia medyczna

Zakup sprzętu i oprogramowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa i jakości opieki nad pacjentem.

Nabycie sprzętu medycznego i oprogramowania zapewniającego szybkie i efektywne działanie usług medycznych w przypadku szybkiej diagnozy pacjenta przykutego do łóżka, resuscytacji lub znieczulenia w trakcie zabiegu. Poprawa bezpieczeństwa medycznego pacjentów szpitalnych podczas zabiegów resuscytacyjnych i anestezjologicznych Zakup przenośnego cyfrowego urządzenia do obrazowania, komputera z oprogramowaniem, urządzenia do kompresji klatki piersiowej podczas resuscytacji oraz rejestratorów EKG.

Zapewniamy edukację

Rewitalizacja młodych ludzi poprzez zdobywanie dodatkowych kwalifikacji i kwalifikacji, a także poszerzanie wiedzy z zakresu ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Spotkania z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, obozy sportowe dla 15 osób, prowadzenie zajęć edukacyjno-profilaktycznych oraz prowadzenie zajęć profilaktycznych dla dzieci z Przedszkola Owenogese i szkół podstawowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miast i korzystanie ze zbiorników wodnych.

Zdrowie na wyspach

Zachęcaj mieszkańców do dbania o swoje zdrowie. Wykazać wpływ zdrowego odżywiania, sprawności fizycznej i psychicznej. Wprowadzenie mieszkańców miasta do piramidy zdrowia. Projekt ma na celu edukowanie ludzi, aby nie marnowali jedzenia i jak korzystać z restauracji w mieście. Wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku, otrzymają wsparcie i edukację poprzez festiwal zdrowia.

Infolinia – wsparcie psychologiczne

COVID-19 miał negatywny wpływ na życie wielu mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Wirus wywołał stres, niepokój i poczucie bezradności, co negatywnie wpłynęło na rozwój społeczny młodych ludzi. Priorytetem w tym zakresie jest zapewnienie mieszkańcom szerokiego zakresu wsparcia psychologicznego poprzez pomoc telefoniczną lub internetową. To rozwiązanie dla osób, które nie są gotowe na bezpośredni kontakt ze specjalistą, a także dla osób starszych czy niepełnosprawnych.

Podróż do Wielkiej Nieznanej Podróży do Nieznanego Świata عالم

Projekt czytania w języku angielskim w szkole podstawowej nr. 1 . Schwinge’a

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej czytelni językowej dla uczniów klas 4-8, która będzie miejscem odpoczynku i poszerzenia swoich umiejętności językowych. Korzystanie z zasobów w czytelni językowej pozwoli uczniom na systematyczne ćwiczenie komunikacji w języku angielskim poprzez regularne dyskusje nad konkretnym tekstem literackim przy wsparciu nauczyciela. Planowane są drobne remonty, zakup mebli, miniaturowe wieże audiobooków oraz istniejące dzieła literackie i multimedialne.

baw się dobrze

Sala zajęć dla uczniów klas 1-3 I etapu nr Marynarki Wojennej
pl Świnoujście

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej sali gier i rozrywki dla uczniów klas 1-3. Planowana przestrzeń rekreacyjna powstanie w istniejącej sali i nabierze nowego wymiaru poprzez przearanżowanie Aplikacja zaprojektowana specjalnie w celu zaspokojenia psychologicznych potrzeb rozwojowych dzieci. Planowane są drobne prace budowlane publiczne oraz wyposażenie sal w sprzęt rozrywkowy, rozrywkowy i ciszy dla najmłodszych.

Języki obce dla każdego

(angielski, niemiecki, hiszpański)

Warsztaty językowe, które obejmą lekcje podstawowe i zaawansowane języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, są przeznaczone dla dorosłych w grupach po 10, dwa razy w tygodniu, w lutym i czerwcu. Celem projektu jest integracja ludności, usprawnienie komunikacji z obcojęzycznymi turystami odwiedzającymi nasze miasto, zapoznanie się z kulturą i obyczajami krajów Unii Europejskiej.

Kino letnie na wyspie.

Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy spędzają lato w Owenjez. W każdą sobotę organizowane będzie kino rodzinne oraz piknik rodzinny. Targi filmowe zorganizuje profesjonalna firma, która zapewnia sprzęt, usługi, licencje filmowe, nagłośnienie, transport sprzętu, sprzątanie po pokazach.

I wynajem hamaka. Projekt zapewnia swobodny dostęp do szeroko rozumianej kultury.

Centrum Integracji i Aktywności Ś Winojski

“organizacja społeczna”

Projekt obejmuje budowę opuszczonego basenu miejskiego w Mudżahedinach. Żeromskiego, całoroczny ośrodek społeczno-sportowy dla mieszkańców i turystów. Budynek wraz z terenem przyległym będzie wykorzystywany do celów sportowych (rowery treningowe, mini lodowisko, stoły do ​​gry w kręgle, sprzęt do ćwiczeń, basen z pianką). Na zewnątrz budynku znajdzie się lodowisko. W ramach funkcji społecznych znajdzie się tu pokój inkluzji, kawiarnia, przestrzeń klubu dyskusyjnego filmowego, gry planszowe, gabinet dietetyka, gabinety fizykoterapii.

„Iskra Życia”

Publiczny dostęp do urządzeń ratujących życie w dirhamach ZEA

W ramach projektu planowane jest pozyskanie 55 urządzeń i umieszczenie ich w miejscach publicznych takich jak szkoły, przedszkola, autobusy komunikacji miejskiej, obiekty sportowe i kulturalne. Zakup AED ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta, zwłaszcza w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Przywrócenie tętna w ciągu 4 minut może uratować ofiarę przed nieodwracalnymi zmianami w mózgu, a użycie AED w ciągu 2 minut od zatrzymania akcji serca zwiększa szanse ofiary na przeżycie o 70%. Automatyczny defibrylator jest łatwy w obsłudze i może być obsługiwany przez osoby bez przeszkolenia medycznego.

arena aktywności fizycznej

OCR od początkującego do dorosłego

Celem projektu jest organizacja zawodów OCR, stworzenie miejsca treningów i wycieczek terenowych dla pobliskich drużyn sportowych OCR, a także stworzenie własnej drużyny sportowej OCR reprezentującej miasto. Ważnym elementem projektu są alternatywne zajęcia wychowania fizycznego oraz międzypokoleniowe miejsce wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny. Zakup i montaż urządzeń infrastruktury sportowej w postaci przeszkód i bramek.

Lista projektów dopuszczonych do głosowania zostanie opublikowana 31 sierpnia 2021 r. na stronie internetowej www.swinoujscie.pl oraz w bip.um.swinoujscie.pl w biuletynie informacyjnym Rady Miejskiej (zakładka „Budżet obywatelski”) wraz z kartą do głosowania. rozpocznie się w tym dniu i potrwa do 5 października 2021 r.

Od września do października odbędą się również spotkania doradcze autorów projektów z mieszkańcami miasta, a także podsumowanie projektów przez autorów.

Informacje o BO 2022 i wcześniejszych wersjach BO można znaleźć również w BIP pod adresem: http://bip.um.swinoujscie.pl/artykuly/1245/budzet-obywatelski

Informacje: BIK Świnoujście Urząd Miasta

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *