Urodziny Polaka Gojnicza świętują pokazem jego filmu w Narodowej Akademii Tanga

Urodziny Polaka Gojnicza świętują pokazem jego filmu w Narodowej Akademii Tanga

W poniedziałek 29 stycznia o godzinie 19:00 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Roberto Goenesch. Kształty nocy” w Academia Nacional del Tango (Avenida de Mayo 833) z okazji urodzin Polaco, ikony tanga i słynnego mieszkańca Saavedry. Jest to wydarzenie, na które wstęp jest bezpłatny.

Propozycję tę potwierdzono za pośrednictwem oficjalnego konta filmu na portalu społecznościowym Instagram: „Mamy piękną wiadomość! W poniedziałek, 29 stycznia zebraliśmy się z rodziną Goyenichów, aby świętować urodziny Pulaco i obejrzeć z wami film. Do tego goście i muzyka na żywo Przyjęcie urodzinowe w Narodowej Akademii Tanga o godzinie 7. Wstęp wolny, czekamy na Was.”

Film wyreżyserowany przez Marcelo Goenescha, pradziadka i doświadczonego reżysera, miał swoją premierę w czwartek 16 listopada w kinie Gaumont w dzielnicy Congress District, po ponad czterech latach zdjęć i produkcji.

„Jak zawsze powtarzam, filmy są gotowe, gdy trafiają na widzów w kinach” – Marcelo powiedział Saavedra Online.

Streszczenie filmu opowiada: „Życie jednej z legend tanga argentyńskiego, który swoim wyjątkowym, niepowtarzalnym głosem wiedział, jak podbić szeroką publiczność. Dzięki mało znanym materiałom archiwalnym – udostępnionym przez rodzinę i przyjaciół – składającym się z domowych fotografii, niepublikowanych nagrań i wywiadów, dokument rekonstruuje życie legendy tanga poprzez jego głos. Pierwszoosobowy dokument dokumentalny The Gwynesh Story autorstwa Gwynesha.

We wrześniu 2021 roku rozpoczęły się zdjęcia do tego filmu. Zawiera wywiady z: Luisą Mirandą, Roberto Emilio Goeneschem, Jorge Goeneschem, Loreną Goenesch, Adrianą Varelą, José Colangelo, Lito Nebią, Nestorem Marconim, Julio Davilą, Estebanem Morgado II, Gustavo Varelą, Matíasem Longone, Gabrielem Sorią, Jorge Bocanerą i Victorem Bertolini .

Nie zabraknie także koncertów i zremasterowanych materiałów archiwalnych. „Wyglądają niesamowicie” – podkreśla Marcelo. Do tego musimy dodać zdjęcia w dzielnicy Saavedra.

arkusz danych:
Tytuł: Roberto „Polaco” Goyeneche. Kształty nocy.
Rok: 2023 Czas trwania: 103 minuty Format: DCP
Scenariusz i reżyseria: Marcelo Goenesch
Produkcja wykonawcza: Teresa Saporetti
Produkcja: Anna Cottoli, Lorena Gonzalez Lahuerta
Kierownictwo fotograficzne: Sebastian Farvala
Redakcja: Julia Stravis
Kamera: Luciano Naci
Projekt: Yanina Nitolo
Prasa: Violeta Noy
Dźwięk na żywo: Lucho Corti
Montaż i miksowanie dźwięku: Diego Martinez
Zdjęcie poprodukcyjne: Nuevo Cine Films
Postprodukcja dźwięku: Ñandu Estudio

Wyprodukowany przez INCAA i Nuevo Cine Films SRL. Wsparcie: Radio Television Argentina SE, National Endowment for the Arts, Patronat Biblioteki Aleksandryjskiej, Metropolitan Fund for the Arts i Fundacja Banco Itao. Narodowy Fundusz Sztuki Telewizji Publicznej.

Jeśli spodobała Ci się ta notatka…

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *