Uruchomienie krajowego systemu prewencji podczas Wielkiego Tygodnia w Gwatemali

Ten międzyinstytucjonalny wysiłek jest odpowiedzią na ogromny napływ ludzi, którzy od jutra wyruszą do lokali rozrywkowych wzdłuż krajowych autostrad lub na trasy Parady Wielkiego Tygodnia, która niedawno została wpisana na listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkość.

Od piątku do 10 kwietnia do godziny 10:00 czasu lokalnego na publicznych plażach i ośrodkach rekreacyjnych będzie działać 13 kempingów, w tym Semuc Champey, Alta Verapaz; Plaża Monterrico, Santa Rosa; Port San Jose, Escuintla; Champerico, Ritalholio; Panajachel, Solola; i Park Narodowy Tikal w Petén.

Ponadto na różnych autostradach zainstalowano osiem centrów kontroli i prewencji, aby zapewnić szybkie i dostępne podstawowe usługi dla krajowych i zagranicznych gości, którzy będą cieszyć się wakacjami, ponad 3,4 miliona, zgodnie z obliczeniami Instytutu Turystyki Gwatemali.

Uwaga będzie bezpłatna od 8:00 do 18:00 czasu lokalnego, według krajowego koordynatora ds. ograniczania skutków katastrof (Conred), jednej z instytucji odgrywających główną rolę w Sinaprese za pośrednictwem organów miejskich, prowincjonalnych i krajowych.

Wszystkie przestrzenie tymczasowe będą miały wyznaczone obszary dowodzenia incydentami, łączności, operacji i podejmowania decyzji w celu ułatwienia niezbędnej koordynacji w przypadku niebezpieczeństwa, sytuacji nadzwyczajnej lub katastrofy.

Podobnie opieka przedszpitalna będzie świadczona przez personel pomocniczy oraz informacje o lokalizacji ośrodków turystycznych, ośrodków zdrowia, szpitali, posterunków policji, procesji i dróg dojazdowych.

Trzecia oś koncentruje się na bezpieczeństwie w celu zapobiegania aktom przemocy, a czwarta oś koncentruje się na ochronie dróg w przypadku pojazdów z drobnymi usterkami.

Inną siłą pełniącą wiodącą rolę jest Państwowa Policja Cywilna (PNC), której siły zapewnią ochronę turystów podczas długich przerw w krajowych punktach o dużym natężeniu ruchu poprzez Wydział Bezpieczeństwa Turystycznego.

Działania będą koncentrować się na dbaniu o fizyczne bezpieczeństwo osób i mienia turystów krajowych i zagranicznych, zgodnie z oświadczeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

PNC odpowiada również za plan bezpieczeństwa drogowego mający na celu zapobieganie wypadkom i ofiarom śmiertelnym, zwłaszcza na drogach do Oceanu Spokojnego, Oceanu Atlantyckiego, Stanów Zjednoczonych i Salwadoru, czyli tych o największym natężeniu ruchu pojazdów z 5 do 9 kwietnia. Bo generalnie wesoły tydzień zamienia się w żałobę dla wielu rodzin.

dł./mm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *